MB Boxing Night: Wrzesiński obronił mistrzostwo Polski! Kapitalna walka z Młodzińskim

Sporty walki

Druga walka rozpiski gali MB Boxing Night: Ostatni Taniec skradła show! Po kapitalnej wojnie w ringu Damian Wrzesiński (17-1-2, 5 KO) obronił mistrzostwo Polski w wadze super lekkiej, jednak Kamil Młodziński (11-3-4, 6 KO) postawił mu naprawdę trudne warunki.

W drugiej walce rozpiski gali MB Boxing Night: Ostatni Taniec w przeciwległych narożnikach stanęli Wrzesiński i Młodziński. Stawką pojedynku był należący do pierwszego z wymienionych tytuł mistrza Polski w kategorii super lekkiej, który wywalczył on 22 grudnia zeszłego roku w pojedynku z Michałem Chudeckim (12-3-2, 3 KO).

 

Pojedynek rozpoczął się od wzajemnego badania obu pięściarzy. Wrzesiński kontrolował wydarzenia w ringu i to on był minimalnie lepszy na przestrzeni pierwszych trzech minut. W drugiej rundzie inicjatywę przejął "Młody" i po jednym z jego mocnych prawych sierpowych na boku głowy Wrzesińskiego pojawiło się groźnie wyglądające rozcięcie. W trzeciej Młodziński kontynuował dobrą robotę, jednak świadomy faktu, że walka wymyka mu się spod kontroli do ataku przeszedł "Wrzos", przez co nadział się na parę ciosów przeciwnika.

 

W czwartej rundzie aktualnemu mistrzowi Polski udało się doprowadzić do nokdaunu, jednak jego cios nie był bardzo mocny i upadek był spowodowany raczej zła pracą nóg Młodzińskiego. Nie mniej, od tego momentu Wrzesiński kontrolował wydarzenia w ringu i karcił rywala kolejnymi ciosami. Było widoczne, że ma on nad rywalem przewagę pod względem kondycyjnym i nawet gdy "Młody" miał lepsze momenty, m.in. w siódmej rundzie, to jego zrywy były szybko gaszone przez kontry "Wrzosa".

 

Ostatecznie świetna i niezwykle dynamiczna walka zakończyła się zwycięstwem Wrzesińskiego (93:96, 97:92, 96:93), w związku z czym obronił on tytuł mistrza Polski w wadze super lekkiej.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze