Dwa kroki od łódzkiego finału w LSK!

W pierwszym meczu półfinałowym LSK siatkarki Developres SkyRes Rzeszów przegrały z ŁKS Commercecon Łódź 2:3. To było dziwne spotkanie. Żaden z pięciu setów nie dostarczył kibicom wielkich emocji. Gospodynie odrobiły straty po dwóch przegranych odsłonach, ale w tie-breaku wyraźnie uległy rywalkom. Kolejne spotkanie zostanie rozegrane 14 kwietnia w Łodzi.

Premierowa odsłona miała początkowo wyrównany przebieg. Kluczowa dla jej losów była seria siedmiu wygranych przez łodzianki piłek – od stanu 16:15 do 16:22. Gospodynie nie były już w stanie odpowiedzieć, przegrały 18:25, a w ostatniej akcji seta nie poradziły sobie z zagrywką Aleksandry Wójcik. Druga odsłona miała niezwykle jednostronne oblicze. Siatkarki ŁKS dominowały, punktując seriami. Dwukrotnie wygrały po pięć piłek z rzędu (6:12, 7:17). Gospodynie przegrały 12:25, a wynik ustalił skuteczny blok łodzianek.

W trzecim secie oglądaliśmy przebudzenie siatkarek z Rzeszowa (7:3, 14:7). W grze łodzianek wyraźnie coś się zacięło i drużyna, która dominowała w dwóch poprzednich partiach, w kolejnej praktycznie nie zaistniała na parkiecie. W końcówce seta różnica wynosiła już dziesięć oczek (19:9). Siatkarki Developres SkyRes Rzeszów pewnie zmierzały po zwycięstwo, które przypieczętował skuteczny atak Katarzyny Zaroślińskiej-Król (25:14). W kolejnej partii gospodynie poszły za ciosem. Rozpoczęły ją od mocnego uderzenia (5:0). Siatkarki z Łodzi stać było jeszcze na zryw (10:8), ale kolejne piłki padły łupem gospodyń (15:8). W końcówce rzeszowianki kontrolowały sytuację, a serwis rywalek w siatkę zamknął tę odsłonę (25:15).

Cztery sety, w każdym z nich zabrakło emocji, bo jedna ze stron wyraźnie dominowała. Zwycięzcę tego meczu wyłonił więc tie-break. W nim łodzianki wróciły do gry, przy zmianie stron miały dwa oczka zaliczki (6:8), potem jeszcze ją powiększyły. Skuteczny blok dał im piłkę meczową (8:14), a atak Regiane Bidias zakończył to spotkanie (9:15).

Najwięcej punktów: Katarzyna Zaroślińska–Król (26), Michaela Mlejnkova (18), Jelena Blagojevic (13), Kamila Witkowska (10) – Developres; Monika Bociek (20), Aleksandra Wójcik (13), Klaudia Alagierska (10), Regiane Bidias (10) – ŁKS. MVP: Monika Bociek

Siatkarki ŁKS Commercecon prowadzą w rywalizacji do dwóch zwycięstw 1–0. Drugi mecz zostanie rozegrany 14 kwietnia w łódzkiej Sport Arenie. W innej półfinałowej parze Grot Budowlani Łódź wygrali na wyjeździe z Chemikiem Police 3:0 i również mogą rozstrzygnąć losy tej konfrontacji na własnym parkiecie. Jeśli mecze zaplanowane na najbliższy weekend potoczą się po myśli gospodyń, będziemy świadkami łódzkiego finału w LSK.

Pierwszy mecz półfinałowy:

Developres SkyRes Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź 2:3 (18:25, 12:25, 25:14, 25:15, 9:15)

Developres SkyRes: Michaela Mlejnkova, Jelena Blagojevic, Kamila Witkowska, Katarzyna Zaroślińska–Król, Petya Barakowa, Maja Tokarska – Agata Sawicka (libero) oraz Agnieszka Rabka, Helene Rousseaux, Katarzyna Żabińska, Ewa Janewa, Dorota Medyńska.
ŁKS Commercecon: Monika Bociek, Klaudia Alagierska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Aleksandra Wójcik, Regiane Bidias, Marta Wójcik – Krystyna Strasz (libero) oraz Agata Wawrzyńczyk, Izabela Kowalińska, Lucie Muhlsteinova, Daria Szczyrba.

Stan rywalizacji play-off (do dwóch zwycięstw): 1–0 dla ŁKS Commercecon Łódź.

Terminarz i plan transmisji półfinałów LSK:

Grot Budowlani Łódź – Chemik Police 1–0

2019-04-06: Chemik Police – Grot Budowlani Łódź 0:3 (20:25, 16:25, 14:25)
2019-04-13: Grot Budowlani Łódź – Chemik Police (sobota, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2019-04-17: Chemik Police – Grot Budowlani Łódź (ewentualnie, środa, godzina 20.30).

ŁKS Commercecon Łódź – Developres SkyRes Rzeszów 1–0

2019-04-07: Developres SkyRes Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź 2:3 (18:25, 12:25, 25:14, 25:15, 9:15)
2019-04-14: ŁKS Commercecon Łódź – Developres SkyRes Rzeszów (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport Extra)
2019-04-18: Developres SkyRes Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź (ewentualnie, czwartek, godzina 20.30).