EBL: Zacięta końcówka w Krośnie i wygrana Legii

Legia Warszawa, po bardzo wyrównanej końcówce, pokonała na wyjeździe Miasto Szkła Krosno 88:85 w niedzielnym spotkaniu Energa Basket Ligi.

Początek meczu należał do Rusłana Patiejewa - głównie dzięki niemu oraz akcji 2+1 Omara Prewitta było już 10:0! Niemoc gospodarzy po ponad trzech minutach przerwał Maciej Bojanowski, ale to Legia ciągle była stroną z ofensywną inicjatywą. Później świetnie radził sobie Patryk Nowerski, a po 10 minutach było 26:15. W drugiej kwarcie starali się odpowiadać Paweł Krefft i Jabarie Hinds, ale to było zdecydowanie za mało na rywali. Nieźle prezentowali się Keanu Pinder oraz Prewitt, a m.in. dzięki trójce Sebastiana Kowalczyka po pierwszej połowie zespół z Warszawy wygrywał 52:39.

Dzięki trójkom Omara Prewitta i Jakuba Karolaka przewaga zespołu trenera Tane Spaseva wzrosła do 18 punktów. Straty lekko potrafili redukować jeszcze Jordan Loveridge oraz Dariusz Oczkowicz - po późniejszej kolejnej trójce Amerykanina Miasto Szkła zmniejszyło je o połowę. Ostatecznie jednak po 30 minutach goście prowadzili 74:62. Krośnianie nie poddawali się również w kolejnej części gry i krok po kroku zbliżali się dzięki trafieniom Filipa Puta i Macieja Bojanowskiego. W pewnym momencie przegrywali zaledwie trzema punktami po akcji 2+1 Hindsa, a następnie punktem dzięki zagraniu Bojanowskiego. W końcówce na linii rzutów wolnych skuteczni byli jednak Kowalczyk oraz Pinder i to Legia wygrała 88:85.

Najlepszym strzelcem gości był Omar Prewitt z 17 punktami, 5 zbiórkami i 4 asystami. Jabarie Hinds zanotował dla gospodarzy 26 punktów i 6 asyst.

Miasto Szkła Krosno – Legia Warszawa 85:88 (15:26, 24:26, 23:22, 23:14)

Miasto Szkła Krosno: Jabarie Hinds 26, Paweł Krefft 12, Maciej Bojanowski 12, Filip Put 11, Jordan Loveridge 10, Dariusz Oczkowicz 8, Peter Alexis 3, Mihailo Sekulovic 3, Grzegorz Grochowski 0, Mateusz Szczypiński 0

Legia Warszawa: Omar Prewitt 17, Keanu Pinder 16, Jakub Karolak 14, Sebastian Kowalczyk 10, Rusłan Patiejew 7, Patryk Nowerski 6, Filip Matczak 6, Jorge Bilbao 5, Michał Kołodziej 5, Mariusz Konopatzki 2, Adam Linowski 0