Fortuna 1 Liga: Dwie stracone bramki i dwóch straconych graczy. Porażka GKS z Podbeskidziem

Podbeskidzie Bielsko-Biała wygrało 2:0 (1:0) z GKS Tychy w meczu 27. kolejki Fortuna 1 Ligi. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza prawie cały mecz musieli rozgrywać w osłabieniu, bo w 8. minucie czerwoną kartkę otrzymał Marcin Biernat. Meczu nie dokończył również Jakub Vojtus, który... został wprowadzony na boisko w końcówce spotkania.

Przed meczem drużyny Podbeskidzia i GKSu dzieliły w tabeli cztery lokaty i taka sama liczba punktów. Wyżej, na piątym miejscu, plasowali się piłkarze z Bielska-Białej, którzy byli faworytami tego meczu. Tyszanie nie przegrali jednak czterech kolejnych meczów, więc gospodarze nie mieli łatwego zadania.

Kibice zgromadzeni na trybunach przy Rychlińskiego nie mogli narzekać na brak emocji. Już w pierwszej połowie obie ekipy zagwarantowały im niezwykle ciekawe widowisko, które w 8. minucie stało się bardzo trudne dla przyjezdnych. Marcin Biernat stanął na drodze biegnącego w kierunku bramki Valerijsa Sabaly. Arbiter bez wahania wyciągnął z kieszeni czerwony kartonik wykluczając gracza GKS z gry.

Brak jednego zawodnika był widoczny. Podopieczni Krzysztofa Brede znacznie częściej stwarzali sobie dogodne sytuacje do strzelenia gola, a w 29. minucie po stałym fragmencie gry udało im się wyjść na prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Bartosza Jarocha wykorzystał Sabala. Było to dziesiąte trafienie Łotysza w tym sezonie Fortuna 1 Ligi.

Po przerwie różnica jednego zawodnika przestała być zauważalna. Tyszanie wyszli na murawę bardzo zmotywowani. W 63. minucie minimalnie pomylił się Łukasz Grzeszczyk. Pomocnik gości uderzył z dystansu, lecz przeniósł piłkę nad poprzeczką. Kilka minut później błąd popełnili piłkarze z Tychów. Zapłacili za to najwyższą cenę, jaką jest strata bramki. Jej zdobywcą był Sabala. W końcówce Sebastian Steblecki mógł strzelić gola kontaktowego, lecz odpowiednio ustawiony był Wojciech Fabisiak.

"Wejście smoka" zaliczył Jakub Vojtus. Słowacki piłkarz pojawił się na boisku w 84. minucie, lecz po chwili musiał je opuścić. W ciągu trzech minut otrzymał dwie żółte, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Tychy 2:0 (1:0)
Bramki: Sabala 30', 71'

Podbeskidzie: Wojciech Fabisiak - Bartosz Jaroch, Kamil Wiktorski, Dominik Jończy, Kacper Gach - Kacper Kostorz (84' Przemysław Mystkowski), Guga Palavandishvili, Adrian Rakowski, Michał Rzuchowski, Łukasz Sierpina (63' Przemysław Płacheta) - Valerijs Sabala (88' Damian Hilbrycht)

GKS: Konrad Jałocha - Mateusz Grzybek, Marcin Biernat, Łukasz Sołowiej (84' Jakub Vojtus), Dawid Abramowicz - Hubert Adamczyk (61' Artur Siemaszko), Sebastian Steblecki, Łukasz Grzeszczyk, Keon Daniel, Omar Monterde - Mateusz Piątkowski (46' Jakub Piątek)

Żółte kartki: Sołowiej, Vojtus
Czerwona kartka: Biernat, Vojtus (za dwie żółte)