Kownacki zdradził, kiedy powalczy o mistrzostwo świata wagi ciężkiej

Sporty walki

Gościem gali MB Boxing Night: Ostatni Taniec był czołowy pięściarz wagi ciężkiej Adam Kownacki (19-0, 15 KO). ''Babyface'' zdradził w rozmowie z Mateuszem Borkiem na kiedy planowana jest jego walka o mistrzostwo świata królewskiej dywizji.

Kownacki wręczał pas Międzynarodowego Mistrza Polski Martinowi Bakole (11-1, 8 KO), który pokonał przed czasem Mariusza Wacha (33-4, 17 KO). Jak przyznał, gala bardzo mu się podobała, ale w przyszłości chciałby... odebrać pas zawodnikowi z Demokratycznej Republiki Konga. - Całość robi wrażenie. Super gala, super walki. Jak zdobędę mój wymarzony pas, to przyjadę i odbiorę ten - żeby był własnością Polaka - stwierdził Kownacki.

 

W ostatnich miesiącach sporo mówi się o tym, że lada chwila 30-latek ma stanąć do walki o pas mistrza świata. Zanim jednak dojdzie do jego pojedynku o najważniejsze trofeum w boksie zawodowym, Kownackiego czeka jeszcze jedno starcie. - Prawdopodobnie będzie to lipiec, a później grudzień/styczeń walka o mistrzostwo - zakończył pięściarz z Łomży.

BS, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze