MB Boxing Night: Zjawiskowy Parzęczewski! Były mistrz świata ciężko znokautowany w drugiej rundzie

Sporty walki

Robert Parzęczewski (23-1, 16 KO) znokautował już w drugiej rundzie Dmitrija Czudinowa (21-5-2, 13 KO) w walce wieczoru gali MB Boxing Night: Ostatni Taniec w Katowicach. Polak po raz kolejny zachwycił szybkością i siłą ciosu. Został tym samym Międzynarodowym Mistrzem Polski w kategorii superśredniej.

Polak miał na koncie sześć nokautów z rzędu, co zaowocowało m.in. wysokim miejscem w rankingu wagi półciężkiej organizacji WBO. Parzęczewski chciał jednak zmienić kategorię wagową. Walka z Dariuszem Sękiem, zakończona już w drugiej rundzie, była jego ostatnią w tej dywizji. Debiut w kategorii superśredniej przypadł na galę MB Boxing Night: Ostatni Taniec w Katowicach.

 

Jego przeciwnikiem był Dmitrij Czudinow - były tymczasowy mistrz świata wagi średniej. Rosjanin to zawodnik znacznie bardziej doświadczony, który bił się z wieloma znakomitymi pięściarzami. Czy to miało wystarczyć na niezwykle eksplozywnego Parzęczewskiego?

 

Polak zapewniał, że ma po swojej szybkość, a siła jego ciosu wcale nie zmalała.

 

Okazało się, że nie była to tylko zasłona dymna. Parzęczewski w pierwszej rundzie miał przewagę, którą potrafił udokumentować kilkoma niezłymi kombinacjami. W drugim starciu było już po wszystkim. "Arab" trafił lewym hakiem na wątrobę, a następnie poprawił prawym na szczękę, a Czudinow padł na deski niczym rażony piorunem. Rosjanin wstał, ale od tego momentu był tylko tłem. Parzęczewski wiedział, że nie może wypuścić tej sytuacji. Ruszył z szalonym atakiem, a niemal wszystkie uderzenia dochodziły do celu. A były one zróżnicowane, zahaczały o wszelkie wysokości.

Walka zakończyła się po prawym sierpowym. Czudinow padł na deski po raz drugi, zdołał wstać, ale sędzia Arkadiusz Małek wkroczył do akcji.


Imponująca wygrana Parzęczewskiego!

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie