Dookoła Kraju Basków: Kwiatkowski dał sygnał, że jest bardzo mocny

Michał Kwiatkowski z ekipy Sky zajął trzecie miejsce w rozpoczynającej wyścig kolarski Dookoła Kraju Basków jeździe indywidualnej na czas. Najszybszy na liczącej 11,3 km trasie wokół miejscowości Zumarraga był Niemiec Maximilian Schachmann z Bora-Hansgrohe, który został pierwszym liderem.

Poniedziałkowa czasówka, ze stromym podjazdem pod koniec trasy, była rozgrywana w chłodzie, na krętych i dość wąskich drogach.

Prezentujący wiosną dobrą dyspozycję Schachmann, który pod koniec marca wygrał jeden z etapów wyścigu Dookoła Katalonii, osiągnął w poniedziałek czas 17.10.

Dziewięć sekund stracił do niego Kolumbijczyk Daniel Felipe Martinez (Education First), a dziesięć Kwiatkowski.

W wyścigu startuje łącznie czterech Polaków. Paweł Poljański (Bora-Hansgrohe) zajął w poniedziałek 62. miejsce ze stratą 1.16, Tomasz Marczyński (Lotto-Soudal) był 81. - 1.32 za zwycięzcą, a Michał Gołaś (Sky) został sklasyfikowany na 145. miejscu, ze stratą 2.33.

Tegoroczny wyścig (59. edycja), który odbywa się pod nazwą Itzulia Basque Country, składa się z sześciu etapów i zakończy się w sobotę.