Moskwa zostaje w BKS Profi Credit Bielsko-Biała

Siatkówka
Moskwa zostaje w BKS Profi Credit Bielsko-Biała
fot. Cyfrasport

BKS Profi Credit przedłużył kontrakt z Kornelią Moskwą. 22-letnia środkowa zawodniczką klubu z Bielska-Białej jest od 2014 roku.

Kornelia Moskwa to wychowanka klubu KPKS Halemba Ruda Śląska, która później swoje siatkarskie umiejętności szlifowała w SMS PZPS Sosnowiec. W 2013 roku wraz z reprezentacją Polski kadetek zdobyła złoty medal Mistrzostw Europy. Do klubu z Bielska-Białej dołączyła w 2014 roku, dzięki czemu mogła zadebiutować w elicie, a następnie rozwijać swój siatkarski warsztat pod okiem kilku szkoleniowców. Nie zawsze była wystawiana w pierwszym składzie, czego też nie ułatwiały kontuzje.

Dopiero w ostatnim sezonie trener Bartłomiej Piekarczyk obdarzył ją większym zaufaniem, a Moskwa odwdzięczyła się mu znakomitą grą. Za młodą bielską środkową naprawdę świetny sezon, w którym popisywała się udanymi zagrywkami (jak na razie 30 asów serwisowych w całym sezonie, co daje jej 8. wynik w lidze) i znakomitymi blokami (62 punktowe bloki i 7. miejsce w LSK w tym rankingu). Na jej koncie również jedna statuetka MVP zdobyta w 5. kolejce w spotkaniu przeciwko #VolleyWrocław.

 


Spośród wszystkich obecnie grających siatkarek w BKS Profi Credit Bielsko-Biała, Kornelia Moskwa jest zawodniczką z najdłuższym stażem w Bielsku-Białej. Bardzo się cieszę, że takie siatkarki jak Kornelia identyfikują się z naszym klubem i chcą w nim kontynuować swoją karierę. Różnie jej się wiodło w ostatnich latach, ale ten sezon pokazał, jak wielki drzemie w niej potencjał. Do dobrej gry zagrywką, którą prezentowała również w poprzednich sezonach, w obecnym dorzuciła jeszcze świetną grę w bloku i coraz lepszą grę w ataku. Pomimo, że będzie to już szósty sezon w naszych barwach, to należy pamiętać, że Kornelia jest nadal bardzo młodą zawodniczką i jesteśmy przekonani, że nadal będzie rozwijać się pod względem sportowym. Fakt, iż Kornelia zostaje z nami na kolejny sezon to na pewno świetna wiadomość, dlatego też zdecydowaliśmy się ją ogłosić jeszcze przed końcem obecnych rozgrywek – powiedział członek zarządu bialskiego Klubu Sportowego S.A. Jacek Zięba.

RM, siatkowka.bks.bielsko.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze