N’Gapeth chce w drużynie Kubiaka i Leona!

Siatkówka
N’Gapeth chce w drużynie Kubiaka i Leona!
fot. Cyfrasport

W wywiadzie dla rosyjskich mediów Earvin N’Gapeth został poproszony o wytypowanie swej siatkarskiej drużyny marzeń. Słynny francuski przyjmujący, wcielając się w rolę wirtualnego trenera, stworzył ekipę, w której rolę przyjmujących pełniliby Michał Kubiak oraz Wilfredo Leon.

– Wyobraź sobie, że na jeden dzień zostałeś trenerem i dano ci możliwość stworzenia zespołu marzeń. Kogo weźmiesz? – takie pytanie otrzymał francuski siatkarz w wywiadzie.

Oto "drużyna marzeń", którą chciałby poprowadzić N’Gapeth:

Bruno Rezende (Brazylia, Cucine Lube Civitanova – rozgrywający)
Wilfredo Leon (Polska, Sir Safety Perugia – przyjmujący)
Michał Kubiak (Polska, Panasonic Panthers – przyjmujący)
Maksim Michajłow (Rosja, Zenit Kazań – atakujący)
Artiom Wolwicz (Rosja, Zenit Kazań – środkowy)
Roberlandy Simon (Kuba, Cucine Lube Civitanova – środkowy)
Jenia Grebennikov (Francja, Diatec Trentino – libero).

N’Gapeth sięgnął więc po dwóch kolegów z klubowej drużyny Zenit Kazań (Michajłow, Wolwicz). Wymienił również dwóch siatkarzy Lube (Rezende, Simon), z którymi Francuz chciałby się spotkać w finale Ligi Mistrzów. Będzie miał taką okazję, jeśli jego ekipa wyeliminuje Perugię, a Lube – PGE Skrę Bełchatów.

Francuski siatkarz wstawił do swej drużyny również Leona, którego miejsce zajął w Kazaniu. N’Gapeth krytykował nie tak dawno sprawę gry Leona w reprezentacji Polski, ale przyznał, że to był tylko przykład i jest po prostu przeciwnikiem gry naturalizowanych siatkarzy w drużynach narodowych.

Dwójka jego marzeń na przyjęciu: Leon – Kubiak będzie prawdopodobnie duetem przyjmujących w reprezentacji Polski w nadchodzącym sezonie. Sam N’Gapeth, jako zawodnik reprezentacji Francji, będzie być może miał okazję zagrać przeciwko nim podczas turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich Tokio 2020 (Gdańsk, 9–11 sierpnia).

RM, Polsat Sport, sport.business-gazeta.ru

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze