Piłkarze Stali Mielec w Magazynie Fortuna 1 Ligi!

ŁKS Łódź uległ Puszczy Niepołomice 0:1 w 27. kolejce Fortuna 1 Ligi, ponosząc pierwszą porażkę od ponad siedmiu miesięcy. ŁKS wyprzedza o cztery punkty trzecią PGE FKS Stal Mielec, która dzień wcześniej pokonała lidera Raków Częstochowa 3:1. Premiera Magazynu Fortuna 1 Ligi o 20:30 w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl. A w nim piłkarze Stali Mielec - Bartosz Nowak i Grzegorz Tomasiewicz.

Podopieczni Kazimierza Moskala byli niepokonani od 1 września, a szczególnie imponowali w tym roku. Od wznowienia rozgrywek w marcu pokonali kolejno: Garbarnię Kraków 3:0, Stal Mielec 1:0, Wartę Poznań 3:0, Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0 i w zaległym spotkaniu Bytovię Bytów 2:0.

Teraz jednak zeszli z boiska pokonani. W niedzielnym meczu musieli uznać u siebie wyższość Puszczy. Bramkę dla gości zdobył w 26. minucie Bartosz Widejko, który jeszcze w poprzednim sezonie był zawodnikiem... ŁKS. To pierwszy gol stracony przez zespół Moskala w tym roku.

Od 70. minuty łodzianie grali w osłabieniu, po drugiej żółtej kartce dla Maksymiliana Rozwandowicza. Po 27 kolejkach mają 52 punkty i wciąż zajmują drugie miejsce, gwarantujące awans do ekstraklasy. Ich przewaga nad Stalą zmalała jednak do czterech punktów.

Mielczanie dzień wcześniej zaprezentowali się bardzo dobrze i pokonali u siebie 3:1 zdecydowanego lidera rozgrywek Raków Częstochowa. Zespół Marka Papszuna był niepokonany w 27 kolejnych spotkaniach, licząc także Puchar Polski. W tym sezonie 1. ligi przegrał wcześniej tylko raz - 3 sierpnia z Chojniczanką Chojnice 1:2. Prowadzenie Stali już w 6. minucie dał Krystian Getinger. W 38. podwyższył Łukasz Janoszka, a w doliczonym przez sędziego czasie gry trafił Denis Gojko. Chwilę później honorową bramkę dla Rakowa zdobył Andrzej Niewulis.

Tempa wyścigu o ekstraklasę nie wytrzymuje natomiast Sandecja Nowy Sącz. Wicelider przed wiosenną częścią rozgrywek w sześciu ostatnich meczach zdobył tylko siedem punktów. Tym razem Sandecja zremisowała w sobotę na wyjeździe z Bytovią Bytów 1:1 i ma siedem punktów mniej niż ŁKS.

Bardzo trudna staje się sytuacja zamykającej tabelę Garbarni. Krakowski zespół przegrał w niedzielę z GKS Jastrzębie 0:1. Ma 20 punktów i do bezpiecznej strefy traci aż dziewięć.

Podsumowanie wydarzeń weekendu w Magazynie Fortuna 1 Ligi o 20:30 w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl.

Wyniki 27. kolejki Fortuna 1 Ligi:

Stomil Olsztyn - Chojniczanka Chojnice 0:0

Stal Mielec - Raków Częstochowa 3:1 (2:0)

Bramki: Krystian Getinger 6', Łukasz Janoszka 38', Denis Gojko 90+1' - Andrzej Niewulis 90+3'

Warta Poznań - Wigry Suwałki 1:0 (1:0)
Bramki: Michał Żebrakowski 45+1' (k)

Bytovia Bytów - Sandecja Nowy Sącz 1:1 (0:1)
Bramki: Mateusz Kuzimski 56' (k) - Michal Piter-Bucko 22' (k)

GKS Katowice - Chrobry Głogów 2:2 (1:2)
Bramki: Adrian Błąd 35', Bartosz Śpiączka 52' - Jarosław Ratajczak 3', Mateusz Machaj 41' (k)

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Odra Opole 3:0 (2:0)
Bramki: Florin Purece 7', Florin Purece 28', Patrik Misak 47'

Garbarnia Kraków - GKS Jastrzębie 0:1 (0:0)
Bramki: Farid Ali 77'

Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Tychy 2:0 (1:0)
Bramki: Valerijs Sabala 30', Valerijs Sabala 71'

ŁKS Łódź - Puszcza Niepołomice 0:1 (0:1)
Bramki: Bartosz Widejko 26'