Wpadka PSG. Koronacja odłożona

Paris Saint-Germain zremisowało u siebie ze Strasbourgiem 2:2 w meczu 31. kolejki francuskiej ekstraklasy piłkarskiej. Tym samym stołeczny zespół nie wykorzystał szansy, aby już w niedzielę zapewnić sobie mistrzowski tytuł.

Paryżanie wyszli na prowadzenie w 13. minucie, a strzelcem bramki był Eric Maxim Choupo Moting, który był jedynym napastnikiem, na którego postawił trener Thomas Tuchel. Kylian Mbappe pozostał na ławce rezerwowych, a Angel Di Maria, Edinson Cavani i Neymar leczą kontuzje.

Na przerwę stołeczny zespół schodził przegrywając 1:2. W 26. minucie wyrównał Nuno Da Costa, a 12. minut później bramkarza gospodarzy pokonał Anthony Goncalves. Osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry do remisu doprowadził Thilo Kehrer.

Paryżanie pewnie zmierzają po mistrzowski tytuł. Mają na koncie już 81 punktów i 20 przewagi nad drugim Lille oraz zaległy mecz do rozegrania.

W sobotę AS Monaco z Kamilem Glikiem w składzie zremisowało na wyjeździe z Guingamp 1:1. Zespół z Księstwa (31 pkt) pozostał na 16. miejscu i ma siedem punktów przewagi nad Dijon, który zajmuje 18. lokatę, oznaczającą konieczność gry w barażach o utrzymanie.