Bitwa o Anglię rozstrzygnięta przez Sona! Tottenham z zaliczką przed rewanżem

Tottenham wygrał 1:0 z Manchesterem City w pierwszym spotkaniu dwumeczu w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Był to debiut nowego stadionu Kogutów w europejskich pucharach. W pierwszej połowie rzut karny dla gości zmarnował Sergio Aguero. W drugiej części gry boisko z kontuzją opuścił Harry Kane, a na 12 minut przed końcem triumf gospodarzom zapewnił Heung-Min Son. Rewanż odbędzie się 17 kwietnia w Manchesterze.

W ubiegłym sezonie Ligi Mistrzów Manchester City przegrał właśnie w ćwierćfinale rozgrywek. Zwycięzcą dwumeczu okazała się inna angielska drużyna - Liverpool, który później dotarł do finału. Wtorkowy mecz miał być bojem dwóch geniuszów taktycznych na ławce trenerskiej - Mauricio Pochettino i Pepa Guardioli. Ten drugi w razie zwycięstwa przeszedłby do historii i dołączył do trzech szkoleniowców, którzy wygrywali 27 razy w fazie play-off LM - Alexa Fergusona, José Mourinho i Carlo Ancelottiego.

Do składu gospodarzy pierwszego spotkania dwumeczu wskakiwał Harry Winks, który jeszcze niedawno walczył z kontuzją. W jedenastce gości z Manchesteru pojawił się Fabian Delph, który jak można się było spodziewać, zagrał na lewej stronie obrony. Na ławce City znalazły się gwiazdy - Kevin De Bruyne, Leroy Sane czy Gabriel Jesus. Na szpicy spotkanie rozpoczął Sergio Aguero, który już w 13. minucie mógł otworzyć wynik z rzutu karnego, ale jego intencje wyczuł Hugo Lloris.

Pierwsza połowa nie porwała, dlatego dobry, żywy początek drugiej części rozbudził apetyty na gola dla jednej z drużyn. Zamiast bramki mieliśmy jednak kontuzję kluczowego zawodnika Tottenhamu - Harry'ego Kane'a, któremu odnowił się uraz kostki i musiał przedwcześnie opuścić boisko. Na dwanaście minut przed końcem gospodarze dopięli swego - Son opanował piłkę tuż przed linią końcową, ograł jednego z rywali i pokonał Edersona! Tym samym zapewnił swojej drużynie zwycięstwo 1:0.

Rewanż odbędzie się 17 kwietnia w Manchesterze.

Tottenham - Manchester City 1:0 (0:0)

Bramka: Son 78

Tottenham: Llloris - Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Rose - Sissoko, Winks (81. Wanyama) - Alli (87. Llorente), Eriksen, Son - Kane (58. Lucas)

City: Ederson - Walker, Otamendi, Laporte, Delph - Gundogan, Fernandinho, Silva - Mahrez, Sterling, Aguero (71. Jesus)

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

Relacja zakończona

Dobrze bronił się Tottenham w końcówce i wywalczył cenne zwycięstwo przed rewanżem w Manchesterze!

Sześć minut doliczone.

Sane i De Bruyne na murawie w 89. minucie. Czy nie za późno na te zmiany decyduje się Guardiola?

Kolejne zmiany w obydwu zespołach. Teraz był też groźny strzał Sona, ale nad bramką.

GOOOOL DLA TOTTENHAMU! HEUNG-MIN SON!!!

Zmiana w City - Gabriel Jesus za Aguero.

Kontzuję ma również bramkarz City - Ederson, ale walczy z bólem. Nie wiadomo czy dokończy jednak spotkanie.

Harry Kane schodzi z kontuzją kostki po ostrym starciu z rywalem! Dramat gospodarzy. Za chwilę wejdzie Lucas Moura!

A teraz Koreańczyk uderza wprost do koszyczka Edersona.

Son uderza obok bramki! Zaczyna się obiecująco!

I od razu pierwszy groźny strzał Sterlinga, który zatrzymuje Lloris!

Wracamy na drugą połowę! Czy ktoś przechyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść?

Bez gola w pierwszej połowie! Aguero zmarnował najlepszą okazję dla gości! Wracamy za piętnaście minut.

Fernandinho ostro potraktował Kane'a, a ten odpowiedział równie chamskim zachowaniem. Bez kartki dla żadnego z nich.

Rzut wolny, ogromne zamieszanie w polu karnym City, ale gospodarze wciąż nie potrafią znaleźć sposobu na Edersona.

Teraz Harry Winks strzelił wysoko nad poprzeczką.

Cały czas 0:0 na nowym stadionie Kogutów, mimo tego, że teraz to gospodarze mieli okazję! Kane trafił jednak wprost w Edersona!

SERGIO AGUERO zatrzymany przez Hugo Llorisa!!! Francuski bramkarz idealnie wyczuł intencje strzelającego i odbił futbolówkę!

Trwa wideoweryfikacja po zagraniu ręką Rose'a w polu karnym... I jest rzut karny dla City!

Bardzo groźny wolej Dele Alliego, ale piłka przelatuje nad poprzeczką.