Sędzia oświadczył się na boisku. Nie dostał czerwonej kartki (WIDEO)

Do niespodziewanej sytuacji doszło przed meczem czwartej ligi rumuńskiej pomiędzy drużynami ACS CAO 1910 Oradea i CS Diosig. Asystent głównego sędziego poprosił bowiem o rękę swoją dziewczynę, która także pełniła rolę asystenta arbitra.

21-letni Marius Matica, bo tak nazywa się sprawca całego zamieszania, oświadczył się o rok młodszej Gyorgyi Dumie. Zaskoczona Gyorgyia po chwili trzymania swojego chłopaka w niepewności powiedziała "tak", a kibice i piłkarze zgromadzeni na stadionie w Oradei zaczęli bić brawo świeżo upieczonym narzeczonym. Rumuński Ziuanews donosi, że młodzi sędziowie są parą od blisko trzech lat.

Samo spotkanie siłą rzeczy zeszło na drugi plan, ale podczas niego również było ciekawie. Choć gospodarze po pierwszej połowie prowadzili 3:0, nie udało im się zgarnąć kompletu punktów. Goście w drugiej części gry zdołali doprowadzić do wyrównania. Gol CS Diosig na wagę remisu padł w 90 minucie po rzucie karnym.