Asysta Grosickiego przy zwycięskim golu Hull City!

Trwa świetna passa Kamila Grosickiego! Polski skrzydłowy zaliczył asystę przy golu Jordy'ego de Wijsa w meczu z Wigan. Hull City wygrało 2:1.

Dobra forma w ostatnich kolejkach sprawiła, że Hull City ciągle może myśleć o występie w barażach. Kolejnym krokiem miało być pokonanie walczącego o utrzymanie w Championship Wigan Athletic. Zaczęło się jednak od niespodzianki. W pierwszej połowie gola dla skazywanych na pożarcie gości strzelił Nick Powell.

"Tygrysy" nie złożyły broni. Po przerwie bardzo szybko do siatki trafił Fraizer Campbell. Później jednak defensywa Wigan odpierała kolejne ataki Hull City. Dopiero w końcówce gospodarze zdobyli zwycięską bramkę. Z rzutu rożnego dośrodkował Kamil Grosicki, a gola głową strzelił Jordy de Wijs.

To kolejny występ polskiego skrzydłowego okraszony trafieniem lub ostatnim podaniem. W ostatnich pięciu spotkaniach Grosicki uzbierał cztery gole oraz cztery asysty.

Łącznie w tym sezonie może pochwalić się dorobkiem 9. bramek i 12. asyst w 35. meczach.