ME w zapasach: Porażki Polek na matach w Bukareszcie

Sporty walki
ME w zapasach: Porażki Polek na matach w Bukareszcie
fot. Cyfra Sport

Cztery reprezentantki Polski stoczyły w zapaśniczych mistrzostwach Europy w Bukareszcie we wtorek łącznie pięć pojedynków, w których odniosły tylko jedno zwycięstwo.

Doświadczona na arenie międzynarodowej Iwona Matkowska (WZS WKS Grunwald Poznań) rozpoczęła start w wadze 50 kg od pokonania przez przewagę punktową 10:0 Greczynkę Athinę Giagtzoglu, a walka trwała niecałe dwie minuty.

 

W drugim pojedynku Polka wygrała pierwszą rundę 2:0 z Ksenią Stankiewicz (Białoruś). Druga odsłona zaczęła się od akcji Polki, która wykonała sprowadzenie i objęła prowadzenie 4:0. Zamiast iść do przodu, Matkowska niezbyt skutecznie broniła przewagi. Skorzystała z tego rywalka. Wykonała na 50 sekund przed końcem rzut za cztery punkty i to ona cieszyła się z sukcesu przy remisie 4:4.

 

Alicja Czyżowicz (LKS Orzeł Namysłów) w inauguracyjnym pojedynku przegrała w wadze 55 kg na łopatki na 31 sekund przed końcem pojedynku z Eweliną Nikołową (Bułgaria), która do tego momentu prowadziła na punkty 14:10.

 

Także na łopatki przegrała w wadze 68 kg jedna z najbardziej utytułowanych polskich zawodniczek Agnieszka Wieszczek-Kordus (WZS WKS Grunwald Poznań). Pierwszą część walki z Ałłą Czerkasową (Ukraina) zawodniczka z Poznania przegrała 0:8, a rywalka zdobyła punkty za sprowadzenia i zejścia do nóg. Nieszczęście wydarzyło się na początku drugiej rundy. Wprawdzie Polka zdobyła honorowy punkt, to jednak inicjatywa należała Czerkasowej, która po rzucie za cztery punkty położyła rywalkę na łopatki.

 

Ostatnia z Polek walczących w przedpołudniowej serii walk, Daria Osocka (Agros Żary) przegrała pierwszą rundę pojedynku w kategorii 76 kg z Mae Epp (Estonia) 0:2. Potem na macie istniała tylko Estonka. Wózki i sprowadzenia dały jej przewagę techniczną 10:0.

BS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze