Gadżijew jest zawodnikiem AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski, a Baranowski AKS Białogard.

 

W środę pojedynek o brązowy medal z Ołeksandrem Chocianywskim przegrał Robert Baran (LKS Ceramik Krotoszyn) w najcięższej kategorii 125 kg. Ukrainiec wygrał 3:2, a dwa punkty Polak zdobył na 20 sekund przed końcem walki.

 

Identyczny dorobek medalowy Biało-Czerwoni mieli w ubiegłorocznych ME w rosyjskim Kaspijsku. Srebrny zdobył Gadżijew, a brązowy Robert Baran.

 

W czwartek w repesażach turnieju kobiet wystąpią: Alicja Czyżowicz (LKS Orzeł Namysłów) w kategorii 55 kg oraz Agnieszka Wieszczek-Kordus (WZS WKS Grunwald Poznań) w wadze 68 kg. Ich start w imprezie "przedłużyły" zawodniczki, które pokonały je we wcześniejszej fazie turnieju, a potem zakwalifikowały się do finału mistrzostw.

 

Rywalką Czyżowicz będzie zapaśniczka z Mołdawii Marina Dragutan, a Wieszczek-Kordus zmierzy się z Anną Fransson (Szwecja).

 

Tego samego dnia do rywalizacji przystąpią pozostałe zawodniczki Piotra Krajewskiego: Roksana Zasina (ZTA Zgierz/53 kg), Jowita Wrzesień (CSiR Dąbrowa Górnicza/57 kg) i Katarzyna Mądrowska (LKS Feniks Pesta Stargard/62 kg).

 

Wyniki środowych walk o medale:

waga 61 kg 
  o złoty
  Arsen Harutiunjan (Armenia) - Beka Łomtadze 17:11
  o brązowy
  Recep Topal (Turcja) - Nicolai Okhlopkov (Rumunia) 8:1
  Randy Adrian Vock (Szwajcaria) - Elmedin Sejfulan (Północna Macedonia) 6:5
  
  waga 74 kg
  o złoty
  Frank Chamizo Marquez (Włochy) - Zelimkhan Khadjiev (Francja)  8:0
  o brązowy
  Awtandił Kentchadze (Gruzja) - Wasyl Mychajłow (Ukraina) przewaga punktowa 12:1
  Timur Biżojew (Rosja) - Chadżimurad Gadżijew (Azerbejdżan) 6:4
  
  waga 86 kg
  o złoty
  Władysław Walijew (Rosja) - Piotr Ianulov (Mołdawia) 4:0
  o brązowy
  Ali Shabanau (Białoruś) - Murad Selejmanow (Azerbejdżan) 11:2
  Fatih Erdin (Turcja) - Mihai Nicolae Palaghia (Rumunia) 8:2
  
  waga 92 kg
  o złoty 
  Szarif Szarifow (Azerbejdżan) -  Zbigniew Baranowski (Polska) 9:1
  o brązowy
  Istvan Vereb (Węgry) - Ibrahim Bolukbasi (Turcja) 3:2
  Magomed Kurbanow (Rosja) - Irakli Mcituri (Gruzja)  wygrana Gruzina przy remisie 3:3
  
  waga 125 kg
  o złoty 
  Taha Akgul (Turcja) - Geno Petriaszwili (Gruzja) 7:0
  o brązowy
  Ołeksandr Chocianywski (Ukraina) - Robert Baran (Polska) 3:2 
  Anzor Chiżnijew (Rosja) - Rares Chintoan (Rumunia) przewaga punktowa 11:0
  
  lokaty Polaków:
2. Zbigniew Baranowski (AKS Białogard/92 kg) 3. Magomedmurad Gadżijew (AKS Madej Wrestling Team Tomaszów Mazowiecki/70 kg) 5. Krzysztof Bieńkowski (AKS Białogard/65 kg) Robert Baran (LKS Ceramik Krotoszyn/125 kg) 12. Radosław Baran (WKS WZS Grunwald Poznań/97 kg) 13. Mateusz Kampik (LKS Dąb Brzeźnica/74 kg) 18. Radosław Marcinkiewicz (Orzeł Namysłów/86 kg) Końcowaq tabela medalowa stylu wolnego złote srebrne brązowe 1. Turcja 3 1 3 2. Azerbejdżan 3 1 2 3. Rosja 2 2 4 4. Armenia 1 0 0 Włochy 1 0 0 6. Gruzja 0 2 4 7. Białoruś 0 1 1 Polska 0 1 1 9. Francja 0 1 0 Mołdawia 0 1 0 11. Ukraina 0 0 2 12. Północna Macedonia 0 0 1 Szwajcaria 0 0 1 Węgry 0 0 1