Polska - Niemcy. Relacja i wynik na żywo

Piłka ręczna

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej w środę zagra z Niemcami w swoim trzecim spotkaniu el. mistrzostw Europy 2020. Będzie to debiut selekcjonera Patryka Rombla. Relacja i wynik na żywo z meczu Polska - Niemcy od godz. 18:00.

Przez ostatnich kilkanaście lat Biało-Czerwoni toczyli niezapomniane rywalizacje z reprezentacją Niemiec. Ostatnie takie spotkanie odbyło się o brąz igrzysk olimpijskich w Rio, kiedy to zachodni sąsiedzi pokonali nas 31:25. Po odejściu z kadry naszych kluczowych zawodników, sytuacja bezpowrotnie się zmieniła.
 
Niemcy przebudowali reprezentację i wciąż są w europejskiej czołówce. W ostatnich latach święcili przecież sukcesy: zdobyli złoto ME 2016 w Polsce, a na MŚ 2019 uplasowali się tuż za podium.
 
Spotkanie w Gliwicach będzie debiutem Patryka Rombla, czyli najmłodszego selekcjonera reprezentacji Polski w XXI wieku. 36-latek przejął kadrę od Piotra Przybeckiego. Wśród jego pierwszych powołań znalazło się czterech debiutantów - między innymi Jakub Moryń czy Krystian Bondzior.
 
Reprezentanci Polski wygrali raz w dwóch pierwszych spotkaniach eliminacyjnych i zajmują trzecie miejsce w grupie. Ustępują Izraelowi i oczywiście Niemcom.
 
Dwoma spotkaniami z Polską (rewanż w Niemczech odbędzie się w sobotę) nasi zachodni sąsiedzi mogą przypieczętować awans do europejski czempionat. Na dwumecz z Polską do kadry wróciło kilku ważnych zawodników, w tym kapitan - doświadczony skrzydłowy Uwe Gensheimer.
 
Organizatorami turnieju finałowego będą po raz pierwszy aż trzy państwa: Norwegia, Szwecja i Austria.
 
 
Relacja i wynik na żywo z meczu Polska - Niemcy od godz. 18:00.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze