UFC: Dillashaw zawieszony na dwa lata za doping!

Najwyższa możliwa kara spotkała byłego mistrza UFC w wadze koguciej za "nieokreśloną substancję". T.J. Dillashaw (16-4, 8 KO, 3 SUB) został zawieszony na dwa lata przez USADA (United States Anti-Doping Agency).
UFC: Dillashaw zawieszony na dwa lata za doping!
fot. youtube.com

Szokującą informację o możliwym złamaniu przepisów przekazał sam zawodnik. 20 marca opublikował na swoich mediach społecznościowych wiadomość o niekorzystnym wyniku jednego z testów. Przy okazji zrzekł się posiadanego tytułu wagi koguciej wywalczonego w listopadzie 2017 roku.

 

- Jestem bardzo rozczarowany. Chcemy z moim zespołem zrozumieć, jak do tego doszło i rozwiązać sytuację. Z szacunku do reszty dywizji koguciej poinformowałem organizację, że dobrowolnie zrzeknę się pasa mistrzowskiego. Z góry dziękuję wszystkim za wsparcie - napisał.

 

Okazało się, że w organizmie zawodnika wykryto EPO (Erytropoetynę), czyli hormon wytwarzany przez nerki, który zwiększa wydajność fizyczną. W związku z tym USADA postanowiła srogo go ukarać Dillashaw otrzymał dwuletnie zawieszenie. Do oktagonu powróci najwcześniej 19 stycznia 2021 roku.

 

Komisja Sportowa Stanu Nowy Jork zawiesiła byłego mistrza na rok, lecz wiążącą karą jest wyrok USADA. Co ciekawe, Adam Woullard z tejżę organizacji przyznał, że zbadano również inną z próbek Dillashawa, która pochodziła z 28 grudnia. Początkowo dała ona wynik negatywny, lecz po specyficznym badaniu na erytropoetynę wynik okazał się pozytywny.

 

Dillashaw to drugi zawodnik w historii największej organizacji MMA na świecie ukarany za tę substancję. Wcześniej podobna kara spotkała Gleisona Tibau.

 

Sytuację postanowił wykorzystać Cody Garbrandt - wielki rywal Dillashawa, z którym dwukrotnie przegrywał przez nokaut. "No Love" już jakiś czas temu oskarżył rywala o stosowanie właśnie tego środka.

Do akcji dołączyć się też nieprzepadający za Dillashawem Conor McGregor.

Transmisja gali UFC 236 z dwoma walkami mistrzowskimi w nocy z soboty na niedzielę od 4.00 w Polsacie Sport.

Zobacz także:
Podziel się:
Skomentuj:
pobierz aplikację pobierz aplikację
Polsat Sport
Najnowsze wiadomości sportowe z kraju i ze świata!
zamknij