Bąkiewicz nowym trenerem reprezentacji Polski juniorów

Siatkówka
Bąkiewicz nowym trenerem reprezentacji Polski juniorów
fot. Cyfrasport

Michał Bąkiewicz został powołany na stanowisko trenera reprezentacji Polski juniorów. Dotychczas w juniorskiej kadrze był asystentem Mariusza Sordyla, który zrezygnował z pracy z powodów osobistych.

- Nie ukrywam, że jestem bardzo zaszczycony decyzją związku, która jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem i zobowiązaniem jednocześnie. Takie rozwiązanie pozwala na spokojne przejęcie obowiązków po Mariuszu, któremu w tym miejscu pragnę podziękować za możliwość współpracy w poprzednim sezonie - powiedział Bąkiewicz.

 

- Mimo, że formalnie nie ma jeszcze potwierdzenia o naszym udziale w mistrzostwach świata, to jednak miejsce w rankingu FIVB daje niemal pewność, że zagramy w lipcu w Bahrajnie i do mistrzostw przygotujemy się bardzo solidnie. Teraz w Dębicy obserwuję przebieg rywalizacji o mistrzostwo Polski juniorów i widzę, że nasi dotychczasowi kadrowicze są w dobrej dyspozycji, ale też pojawiło się grupa, która może aspirować do gry w reprezentacji - dodał.

 

Najważniejszym wyzwaniem stojącym w tym sezonie przed nowym selekcjonerem bezpośredniego zaplecza pierwszej reprezentacji będzie udział w mistrzostwach U-21 świata w Bahrajnie (18-27 lipca), przy czym o wielce prawdopodobnym udziale Biało-Czerwonych w tym turnieju Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej poinformuje po 31 maja.

 

Pierwsze zgrupowanie reprezentacji Polski juniorów rozpocznie się 12 maja w Zakopanem.

 

Bąkiewicz w najwyższej klasie rozgrywek ligowych reprezentował barwy klubów AZS Częstochowa, PGE Skra Bełchatów, AZS Olsztyn. Z każdym z tych klubów sięgał po medale, puchary i pozycje medalowe w europejskich pucharach. W jego dorobku są cztery mistrzostwa Polski, pięć wicemistrzostw, dwa medale brązowe, trzy Puchary Polski, srebrne medale Ligi Mistrzów i Klubowych Mistrzostw Świata. w seniorskiej drużynie narodowej rozegrał 205 spotkań. Jeszcze jako kadet został brązowym medalistą mistrzostw świata. Z pierwszą reprezentacją Polski zdobył wicemistrzostwo świata (2006), mistrzostwo Europy (2009) i brązowy medal Ligi Światowej (2011).

 

Karierę trenerską rozpoczął w roku 2014 – najpierw, jako asystent, a potem jako pierwszy szkoleniowiec częstochowskiego AZS-u. W roku 2017 rozpoczął pracę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale. W poprzednim sezonie łączył ją z rolą asystenta w reprezentacji Polski juniorów.

MC, pzps.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze