Berg w Legii Warszawa? "Jeśli pojawi się konkretna oferta, to..."

Piłka nożna
Berg w Legii Warszawa? "Jeśli pojawi się konkretna oferta, to..."
fot. Cyfrasport

Henning Berg jest wymieniany przez media jako jeden z kandydatów na nowego trenera Legii Warszawa. Jak się okazało, działacze Stabaek nie będą rzucać mu kłód pod nogi, gdyby otrzymał ofertę.

- Na razie Henning nic nam nie mówił, że chce odejść, ale jeśli pojawi się konkretna oferta, siądziemy do rozmów i poszukamy najlepszego rozwiązania. Nie dziwi mnie, że takie plotki się pojawiają, bo wykonał w Legii dobrą pracę - stwierdził dyrektor sportowy Stabaek Inge Andre Olsen w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

 

Legia Warszawa zwolniła niedawno Ricardo Sa Pinto. Tymczasowym trenerem został Aleksandar Vuković. Były reprezentant Norwegii podobno chętnie wróciłby na Łazienkowską, gdzie czekałaby go rywalizacja o najwyższe cele. Stabaek w ubiegłym sezonie walczyło o utrzymanie w barażach, ten zapowiada się podobnie.

 

- Berg wykonuje u nas dobrą robotę. Jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Przejął zespół na dnie i utrzymał go w lidze. To był główny cel - dodał Olsen.

 

Norweg był trenerem Legii Warszawa w latach 2013-2015. Pod jego wodzą drużyna wywalczyła mistrzostwo (2013/2014) oraz Puchar Polski (2014/2015). Później prowadził Videoton i wspomniany Stabaek. Po dwóch kolejkach nowego sezonu jego podopieczni zajmują 14. miejsce w szesnastozespołowej lidze.

 

49-latek był łączony ostatnio także z Lechem Poznań, gdzie po zwolnieniu Adama Nawałki ster przynajmniej do końca sezonu przejął Dariusz Żuraw. Jak poinformował rzecznik "Kolejorza" Maciej Henszel, obie strony nie prowadzą rozmów.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze