Liga Europy: Wielkie emocje i grad goli w Lizbonie! Benfica lepsza od Eintrachtu

Benfica Lizbona w pierwszym ćwierćfinałowym meczu Ligi Europy pokonała Eintracht Frankfurt 4:2 (2:1). Spotkanie rozgrywane w stolicy Portugalii było niezwykle emocjonujące. Wynik przed rewanżem stawia w zdecydowanie lepszej sytuacji Benfikę, ale jednocześnie nie skreśla niemieckiej drużyny, która dzielnie walczyła na Estadio da Luz.

Czwartkowe starcie zdecydowanie lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy. W polu karnym wychodzącego na czystą pozycję Gedsona Fernandesa faulował Obite N'Dicka. Francuz za przewinienie otrzymał czerwoną kartkę, a po chwili rzut karny na trafienie zamienił Joao Felix, który otworzył worek z bramkami tego wieczora w Lizbonie.

Goście zdołali doprowadzić do remisu w 40. minucie za sprawą trafienia utalentowanego Luki Jovicia, który jest wypożyczony z Benfiki do Eintrachtu. Jednak na przerwę ekipa z Frankfurtu schodziła przegrywając 1:2 po natychmiastowej odpowiedzi Joao Feliksa, który po 45. minutach skompletował dublet.

Na początku drugiej odsłony lizbończycy błyskawicznie podwyższyli prowadzenie po golach Rubena Diasa (50. minucie) i skompletowanym hat-tricku Joao Feliksa (54. minucie). Dla 19-latka były to pierwsze trafienia w tym sezonie Ligi Europy.

Podopieczni Adiego Huttera mimo, że grali w osłabieniu starali się osiągnąć jak najlepszy rezultat. I poniekąd im się ta sztuka udała. W 72. minucie Goncalo Paciencia pokonał Odisseasa Vlachodimosa i tym samym zmniejszył nie tylko rozmiary porażki, ale dał także nadzieję w rewanżu. Portugalczyk wszedł na murawę cztery minuty wcześniej.

W końcówce obie ekipy stworzyły jeszcze kilka niezłych sytuacji do strzelenia gola, ale w ostatnim kwadransie rezultat nie uległ już zmianie.

Benfica Lizbona - Eintracht Frankfurt 4:1 (2:1)
Bramki: Felix 21'(rz.k.), 43', 54', Dias 50' - Jović 40', Paciencia 72'

Benfica: Vlachodimos – Corchia (66. Pizzi), Dias, Jardel, Grimaldo, Silva (60. Seferovic), Samaris (85. A. Zivković), Fejsa, Cervi, Felix, G. Fernandes

Eintracht: Trapp – Hasebe, D. Abraham, Hinteregger, N'Dicka, D. da Costa, Rode (85. Gacinović), G. Fernandes, Kostić, Rebić (67. Paciencia), Jović (60. De Guzman).

Żółte kartki: Samaris - Jović, Rebić, Hasebe

Czerwona kartka: N'Dicka

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.