Najlepszy pingpongista Unii AZS AWFiS Gdańsk w ekipie... rywali z Działdowa

Inne
Najlepszy pingpongista Unii AZS AWFiS Gdańsk w ekipie... rywali z Działdowa
fot. Cyfrasport

Najlepszy pingpongista Unii AZS AWFiS Gdańsk Wei Shihao w nowym sezonie będzie grał w Dekorglassie Działdowo. Informacja o zmianie klubu przez Chińczyka pojawiła się na kilka tygodni przed półfinałem play off, w którym Unia spotka się z... Dekorglassem.

- Znaleźliśmy się jako klub w bardzo trudnej sytuacji, po pierwsze w półfinale Wei Shihao miałby zagrać 3 i 5 maja przeciwko swojej nowej drużynie, a w tej sytuacji nie wiem, jak się zachowa przy stole... Pole manewru mam ograniczone, bo w składzie pozostają tylko Patryk Chojnowski i Michaił Pajkow oraz juniorzy Jan Zandecki i Jakub Witkowski. Druga sprawa to kłopoty finansowe klubu, cały czas nie wiemy jakim budżetem będziemy dysponować w drugiej części roku i czy stać nas będzie na zatrudnienie obcokrajowca, czy pozostanie walka o utrzymanie - powiedział trener gdańszczan Piotr Szafranek.

 

W sezonie zasadniczym Unia AZS AWFiS wygrała 3:1 na wyjeździe z Dekorglassem i przegrała 1:3 u siebie. W rewanżu Wei Shihao przegrał z reprezentującym Słowację Wang Yangiem 1:3.

 

20-letni Wei Shihao przyszedł do Gdańska rok temu z ekipy mistrza Francji La Romagne SS. Z tym klubem wywalczył także Puchar ETTU w 2017 roku. W polskiej superlidze wygrał 28 z 34 pojedynków i zajął pierwsze miejsce w rankingu indywidualnym.

 

- Będzie nam bardzo trudno skutecznie rywalizować o finał z Dekorglassem. Zresztą pojawiają się opinie, że Działdowo wyciąga na kolejny sezon także innego czołowego zawodnika polskiej superligi... - dodał Szafranek.

 

W drugiej parze półfinałowej, również 3 i 5 maja, zagrają broniący tytułu PKS Kolping Frac Jarosław i najlepszy w sezonie zasadniczym Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie