Ślepsk Suwałki rozbił Stal Nysa w pierwszym meczu finału 1. Ligi!

W pierwszym spotkaniu finału 1. Ligi siatkarzy Stal Nysa przegrała ze Ślepskiem Suwałki 0:3. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw, a mecz numer dwa zostanie rozegrany w piątek 12 kwietnia w Nysie.

Już premierowa odsłona pierwszego finałowego starcia dostarczyła sporo emocji i to nie tylko sportowych. Gospodarze w środkowej części seta wypracowali sobie znaczącą przewagę (16:12). Lepiej prezentowali się w polu zagrywki, dobrze grali blokiem i w końcówce prowadzili 19:15. Siatkarze z Suwałk nie rezygnowali jednak i po serii dobrych zagrywek Mateusza Laskowskiego odrobili straty. W końcówce gospodarze nerwowo zareagowali po jednej z decyzji sędziego (21:23). Goście lepiej rozegrali końcówkę, a dwa skuteczne ataki Kamila Skrzypkowskiego przyniosły im decydujące punkty (23:25).

Druga partia miała podobny scenariusz. W środkowej części seta nysianie mieli wyraźną przewag (13:10, 16:11), potem prowadzili jeszcze 20:16. Znów jednak nie potrafili utrzymać przewagi. Końcówka to kapitalna gra siatkarzy z Suwałk, a sygnał do odrabiania strat znów dały dobre zagrywki – tym razem Jana Tomczaka (20:19). Końcówka znów należała do przyjezdnych. Cezary Sapiński wywalczył piłkę setową, a dobrze dysponowany w tej partii Jakub Rohnka ustalił wynik na 23:25.

Set numer trzy miał jednostronny przebieg. Po jednej z akcji na początku seta siatkarze z Nysy zostali ukarani czerwoną kartką za dyskusje z arbitrem, co oznaczało stratę punktu (5:8). Z akcji na akcję rosła przewaga przyjezdnych (6:10, 14:19), a rywale nie byli już w stanie znaleźć patentu na ich dobrą grę. Przestrzelona zagrywka gospodarzy dała Ślepskowi piłkę meczową (16:24), a seta (17:25) i cały mecz zakończył skuteczny atak Patryka Szwaradzkiego. MVP: Jan Tomczak.