Tigres pierwszym finalistą Ligi Mistrzów CONCACAF

Piłkarze meksykańskiego klubu Tigres awansowali - jako pierwsi - do finału Ligi Mistrzów CONCACAF. W rewanżowym meczu półfinałowym przegrali z innym klubem z tego kraju Santosem Laguna 2:3, ale pierwsze spotkanie wygrali 3:0.

W środę Tigres prowadzili 2:0 po golach Ennera Valencii i Juliana Quinonesa, a przed przerwą kontaktową bramkę zdobył Julia Furch. Ten sam zawodnik doprowadził do remisu po godzinie gry, a o zwycięstwie Santosu Laguna przesądził Diego Valdes w 77. minucie. Zwycięstwo mogło być wyższe, ale w doliczonym czasie Javier Correa nie wykorzystał rzutu karnego. Z drugiej strony wcześniej dwa razy w słupek trafił Quinones.

Zespół Tigres po raz trzeci w ostatnich czterech sezonach wystąpi w finale LM strefy Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów (CONCACAF). Jeszcze nie zdobył trofeum. Finałowym rywalem będzie drużyna Monterrey lub Sporting Kansas City. U siebie Meksykanie wygrali 5:0. Rewanż w czwartek czasu miejscowego w USA.

Rok temu w rozgrywkach triumfował Chivas Guadalajara (Meksyk).