Włoch nowym trenerem DPD Legionovii Legionowo

Siatkówka
Włoch nowym trenerem DPD Legionovii Legionowo
fot. Cyfrasport

Działacze DPD Legionovii Legionowo rozpoczęli budowę drużyny na kolejny sezon. Co za tym idzie, nowym trenerem został Włoch Alessandro Chiappini.

50-letni Chiappini podpisał kontrakt, który będzie obowiązywał przez trzy lata.

 

- Przede wszystkim chciałbym podziękować włodarzom klubu za zainteresowanie moją kandydaturą na szkoleniowca DPD Legionovii. Od początku znalazłem z nimi wspólny język i zauważyłem, że nadajemy na podobnych falach, jeśli chodzi o sposób myślenia o siatkówce. Propozycja trzyletniego kontraktu pokazała mi zaufanie zarządu do mojej osoby jako części tego projektu - powiedział.

 

- Jako trener lubię wzrastać razem z klubem i zespołem. Wiem, że w Legionowie wykonywana jest doskonała praca, jeśli chodzi o młode zawodniczki. Chcę im pomagać się rozwijać i stawać coraz lepszymi siatkarkami w naszym klubie. Jestem szczęśliwy i bardzo zmotywowany, wprost nie mogę się doczekać tego nowego wyzwania. Cieszę się na spotkanie ze sztabem szkoleniowym, by przygotować jak najlepszy plan pracy. Teraz spokojnie pracujemy nad budową zespołu na nowy sezon - dodał.

 

Chiappini w swojej karierze trenerskiej prowadził między innymi Foppapedretti Bergamo (2000-2002), Asystel Novara (2005-2007), Imoco Conegliano (2015-16), azerski Azerrail Baku (2012-13) oraz polskie Atom Trefl Sopot (2010-12), Proxima Kraków (2016-18) i ostatnio Enea PTPS Piła. W latach 2007-2010 był selekcjonerem reprezentacji Turcji, obecnie pracuje z kadrą narodową Słowenii.

 

DPD Legionovia Legionowo zakończyła sezon zasadniczy na 10. miejscu w tabeli LSK.

 

WYNIKI I TERMINARZ LSK

 

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze