Anderson opuszcza Zenit! Dołączy do drużyny Polaka

Siatkówka
Anderson opuszcza Zenit! Dołączy do drużyny Polaka
fot. Cyfrasport

Po siedmiu latach spędzonych w Kazaniu Matthew Anderson wróci do Włoch. Amerykański siatkarz podpisał dwuletni kontrakt z klubem Azimut Leo Shoes Modena, gdzie gra Bartosz Bednorz.

Od dłuższego czasu mówiło się o możliwym transferze Andersona. Amerykanin, podobnie jak rok wcześniej Wilfredo Leon po zakończonym sezonie przeniesie się do Włoch, a konkretnie do Modeny. Federacja Stanów Zjednoczonych zabiegała o to, by siatkarz w nadchodzących rozgrywkach występował na pozycji atakującego. Tak się jednak nie stanie. To nie najlepsze wieści dla Bednorza. Amerykański siatkarz będzie dla niego poważnym konkurentem na przyjęciu. 

 

W ekipie z północnych Włoch grają dwaj koledzy Andersona z reprezentacji USA Micah Christenson i Maxwell Holt. 

 

Anderson jest niezwykle utytułowanym siatkarzem. Wraz z reprezentacją zdobył brąz mistrzostw świata, trzecie miejsce w Lidze Narodów oraz brązowy medal igrzysk olimpijskich w 2016 roku. Ma na swoim koncie również jeden złoty i dwa srebrne medale Klubowych Mistrzostw Świata oraz cztery złota i jeden brąz Ligi Mistrzów.

 

Klub z Modeny dwunastokrotnie zdobywał tytuł mistrza Włoch. W półfinale tegorocznych rozgrywek zagra ze zwycięzcą z pary Sir Safety Conad Perugia - Vero Volley Monza.

 

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie