MotoGP: Grand Prix Ameryk. Transmisja wyścigów na Polsatsport.pl

Moto
MotoGP: Grand Prix Ameryk. Transmisja wyścigów na Polsatsport.pl
fot. PAP

Po fantastycznym weekendzie i zwycięstwie Marca Marqueza w Argentynie, „cyrk” MotoGP przeniosło się do Teksasu. Tor położony obok Austin jest jednym z najtrudniejszych i najbardziej technicznych w kalendarzu. Transmisja zmagań z Grand Prix Stanów Zjednoczonych na Polsatsport.pl!

W zasadzie nie ma tu miejsca, które nie stanowiłoby ogromnego wyzwania dla zawodnika. Pierwsza niezwykle techniczna sekcja szybkich zakrętów. Najdłuższa prosta ze wszystkich torów, które odwiedzamy w sezonie, kończąca się bardzo mocnym hamowanie i do tego trudna technicznie końcówka okrążenia. Podczas czwartkowej konferencji prasowej, zawodnicy byli zgodni, że niemożliwe jest tutaj pojechać idealne okrążenie, właśnie z powodu długości i trudności toru. Ciekawe zatem, czy ktoś będzie w stanie zagrozić liderowi klasyfikacji generalne Marcowi Marquezowi.

 

Od momentu kiedy przenieśliśmy się na tor Ameryk, nie było silnego na hiszpańskiego mistrza. Marc Marquez od 2013 roku nie przegrał rywalizacji na tym obiekcie, wygrywając łącznie 6 razy. Jak przyznali wczoraj zawodnicy, ciężko będzie pokonać Marqueza, który mimo ciężkiej operacji, którą przeszedł zimą, jest w znakomitej formie. Co więcej, Honda wykonała ogromny krok, jeśli chodzi o osiągi silnika i nie powinna przegrywać na prostej o długości 1200 metrów. Czy rzeczywiście tak się stanie przekonamy się o tym w niedzielę, choć jak przyznał Valentino Rossi, wszyscy są zdeterminowani, by pokonać Marca.

 

Ogromnym znakiem zapytania jest stan toru, położonego na dość miękkim podłożu. Już w kilka lat temu pojawiły się na nim spore nierówności, związane prawdopodobnie z przesunięciami gruntu, które sprawiały ogromne problemy zawodnikom. W zeszłym roku, próba uch wyrównania nie przyniosła wyniku. Na ten sezon właściciel toru dokonał kolejnych poprawek, które nie są zgodne z prośbami zawodników. Już w piątek, przekonamy się, czy jedynym rozwiązaniem problemów tego toru, nie okaże się zmiana asfaltu.

 

Tak czy inaczej, czeka nas niezwykłe ściganie i pogoń za Marquezem. Wszyscy są zdeterminowani, by powalczyć z liderem mistrzostw i pokonać go w jego królestwie. W kwalifikacjach najszybszy był Marc Marquez. Za plecami Hiszpana znalezł się Valentino Rossi, który "wykręcił" drugi czas. Trzecią lokatę zajął Cal Crutchlow.


Wszystkie sesje treningowe, kwalifikacyjne i wyścigi na IPLA.TV oraz Polsatsport.pl.

 

Transmisje Moto GP Grand Prix Ameryk:

 

 

Niedziela od godziny 15:40 i od 18:00

Grzegorz Jędrzejewski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze