Już po pierwszej tercji stołeczna drużyna prowadziła 3:0, mimo że oddała niewiele, bo osiem strzałów. Dwie bramki zdobył Nicklas Backstroem, a jedną Aleksandr Owieczkin.
 
Po drugiej, bezbramkowej odsłonie, na początku trzeciej (między 46. a 48. minutą) dwa gole dla Hurricanes uzyskał zaledwie 19-letni Andriej Swiecznikow. Został najmłodszym strzelcem więcej niż jednej bramki w tej fazie ligi od 1997 roku.
 
Gościom nie udało się doprowadzić do remisu i dogrywki, a w jednej z ostatnich akcji stracili czwartą bramkę - do pustej siatki krążek posłał Lars Eller.
 
Rywalizacja w play off toczy się do czterech wygranych. Drugie spotkanie odbędzie się w sobotę w Waszyngtonie. Hurricanes grają o Puchar Stanleya po raz pierwszy od 2009 roku.
 
W innych czwartkowych meczach na Wschodzie Boston Bruins przegrali z Toronto Maple Leafs 1:4, a na Zachodzie Calgary Flames wygrali z Colorado Avalanche 4:0.
 
Po dwa trafienia dla ekip triumfatorów zanotowali - odpowiednio - Mitch Marner i Matthew Tkachuk. Kolejne potyczki znów w Bostonie i Calgary.
 

Wyniki czwartkowych meczów pierwszej rundy play-off NHL:

 

Konferencja Wschodnia:

 

Boston Bruins – Toronto Maple Leafs 1:4
(stan rywalizacji play off do czterech zwycięstw: 1–0 dla Toronto Maple Leafs)

 

Washington Capitals – Carolina Hurricanes 4:2
(stan rywalizacji play off do czterech zwycięstw: 1–0 dla Washington Capitals)

 

Konferencja Zachodnia

 

Calgary Flames – Colorado Avalanche 4:0
(stan rywalizacji play off do czterech zwycięstw: 1–0 dla Calgary Flames).

 

WYNIKI MECZÓW NHL