NHL: Mistrzowie rozpoczęli play-off od zwycięstwa

Broniący tytułu hokeiści Washington Capitals pokonali Carolina Hurricanes 4:2 w pierwszym meczu ćwierćfinału Konferencji Wschodniej w lidze NHL. Zwycięstwa w pierwszych meczach odnieśli też Toronto Maple Leafs i Calgary Flames.

Już po pierwszej tercji stołeczna drużyna prowadziła 3:0, mimo że oddała niewiele, bo osiem strzałów. Dwie bramki zdobył Nicklas Backstroem, a jedną Aleksandr Owieczkin.

Po drugiej, bezbramkowej odsłonie, na początku trzeciej (między 46. a 48. minutą) dwa gole dla Hurricanes uzyskał zaledwie 19-letni Andriej Swiecznikow. Został najmłodszym strzelcem więcej niż jednej bramki w tej fazie ligi od 1997 roku.

Gościom nie udało się doprowadzić do remisu i dogrywki, a w jednej z ostatnich akcji stracili czwartą bramkę - do pustej siatki krążek posłał Lars Eller.

Rywalizacja w play off toczy się do czterech wygranych. Drugie spotkanie odbędzie się w sobotę w Waszyngtonie. Hurricanes grają o Puchar Stanleya po raz pierwszy od 2009 roku.

W innych czwartkowych meczach na Wschodzie Boston Bruins przegrali z Toronto Maple Leafs 1:4, a na Zachodzie Calgary Flames wygrali z Colorado Avalanche 4:0.

Po dwa trafienia dla ekip triumfatorów zanotowali - odpowiednio - Mitch Marner i Matthew Tkachuk. Kolejne potyczki znów w Bostonie i Calgary.