Niespodzianka w Nysie. Suwałki o krok od awansu do PlusLigi

MKS Ślepsk Suwałki nieoczekiwanie wygrał 3:1 (25:22, 17:25, 25:21, 25:15) ze Stalą Nysa w drugim meczu finałowym 1 ligi siatkarzy. Podopieczni trenera Mateusza Mielnika wyjechali z terenu rywala prowadząc 2:0 w rywalizacji do trzech zwycięstw. Trzecie starcie zostanie rozegrane w Suwałkach.

W pierwszym spotkaniu ekipa z Suwałk rozbił gospodarzy 3:0, co było dużą niespodzianką. Można było się spodziewać, że w starciu rewanżowym siatkarze Krzysztofa Stelmacha będą chcieli powetować sobie porażkę. Tak się jednak nie stało.

Pierwszy set od początku do końca był pod kontrolą przyjezdnych i zakończył się ich zwycięstwem 25:22. Drugi set mógł dać kibicom gospodarzy nadzieję na odwrócenie losów spotkania. Ekipa z Nysy podrażniona porażką w premierowej odsłonie zaczęła grać bardzo dobrze i szybko uzyskali przewagę, którą zdołali utrzymać do końca (25:17).

Kolejne dwie partie nie pozostawiły jednak złudzeń i drugie, nieoczekiwane zwycięstwo Ślepska stało się faktem.