Borussia Dortmund liderem, Bayernu nie stać na potknięcie

Borussia Dortmund, bez kontuzjowanego Łukasza Piszczka, wygrała przed własną publicznością z FSV Mainz 2:1 w 29. kolejce niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej. Zespół z Zagłębia Ruhry prowadzi z 66 punktami, ale mający o dwa mniej Bayern Monachium gra w niedzielę.

Obie bramki dla BVB padły w pierwszej połowie, obie zdobył Anglik Jadon Sancho (17. i 24.). Dla gości w 83. minucie trafił Szwed Robin Quaison.

Tym samym dortmundczycy poprawili nastroje swoje i kibiców po porażce z Bayernem 0:5 w ubiegłym tygodniu. Wówczas Bawarczycy odebrali im pozycję lidera.

Drużyna Roberta Lewandowskiego powróci na szczyt tabeli, jeśli w niedzielę wygra na wyjeździe z Fortuną Duesseldorf, której piłkarzami są Dawid Kownacki i Marcin Kamiński.