Były siatkarka Atomu Trefla Sopot z rekordem świata w zdobyczy punktowej!

Siatkówka
Były siatkarka Atomu Trefla Sopot z rekordem świata w zdobyczy punktowej!
fot. You Tube

13 kwietnia 2019 roku to data, która przejdzie do historii siatkówki. Tego dnia bowiem padł rekord świata w liczbie zdobytych punktów w meczu. Autorką takiego wyczynu jest reprezentantka Azerbejdżanu Jana Kulan, która w finałowym spotkaniu ligi japońskiej zainkasowała aż 60 oczek.

Jej drużyna Torray Arrows awansowała do finału ligi, gdzie zmierzyła się w dwumeczu z Hisamitsu Springs. W pierwszym starciu siatkarki Torray wygrały 3:2, ale w rewanżu uległy 0:3. Konieczne zatem było rozegranie złotego seta. W nim ekipa Hisamutsu zwyciężyła 25:18 i zapewniła sobie mistrzostwo kraju.

 

Torray Arrows musiało pogodzić się z otrzymaniem srebrnych medali. Nagrodą pocieszenia dla jednej z zawodniczek tego zespołu, Jany Kulan jest ustanowienie rekordu świata w zdobyczy punktowej. 31-latka była w kapitalnej dyspozycji, ale nie potrafiła samodzielnie rozstrzygnąć losów meczu na swoją korzyść. Przed rozegraniem złotego seta Azerka miała na swoim koncie 50 punktów. W decydującej o mistrzostwie odsłonie dorzuciła kolejnych dziesięć oczek i tym samym zapisała się w historii siatkówki.

 

Warto podkreślić, że Kuna przez kilka miesięcy reprezentowała barwy Atomu Trefla Sopot, a miało to miejsce w 2014 roku.

 

Poprzedni rekord należał do innej siatkarki z Azerbejdżanu, Poliny Rahimowej, który w 2015 roku zdobyła 58 punktów. Wśród panów najlepszy jest Kubańczyk Leonardo Leyva, który sześć lat temu w rozgrywkach ligi japońskiej zapisał przy swoim nazwisku 59 oczek.

 

WYNIKI I TABELA LIGI JAPOŃSKIEJ KOBIET

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze