Letnia GP w skokach: Do kalendarza wraca Zakopane

Zimowe
Letnia GP w skokach: Do kalendarza wraca Zakopane
fot. Cyfrasport

Do Letniej Grand Prix w skokach narciarskich mają wrócić po ośmiu latach przerwy zawody w Zakopanem. Według projektu kalendarza FIS odbędą się w dniach 17-18 sierpnia.

Kalendarz zakłada rozegranie 14 konkursów - 10 indywidualnych, dwa drużynowe oraz dwa drużyn mieszanych. Polska ma zorganizować cztery z nich, pierwsze w dniach 20-21 lipca w Wiśle na inaugurację cyklu, a kolejne w terminie 17-18 sierpnia w Zakopanem. W Wiśle i stolicy Tatr rywalizacja będzie się toczyła drużynowo i indywidualnie.

 

W kalendarzu nie ma tym razem rumuńskiego Rasnova, a finałowy konkurs LGP odbędzie się 5 października w Klingenthal, dwa dni później niż w tym roku. W Pucharze Świata mężczyzn w sezonie 2019/2020 planowanych jest 36 konkursów - 30 indywidualnych oraz 6 drużynowych. Polska zorganizuje cztery konkursy, po dwa w Wiśle i Zakopanem.

 

Wisła już po raz trzeci ma zorganizować dwa konkursy inaugurujące sezon zimowy. Planowane są w dniach 23-24 listopada, o tydzień później niż tegoroczne. W programie są zawody drużynowe i indywidualne.

 

Po raz drugi w sezonie Puchar Świata zawita do Polski w dniach 25-26 stycznia 2020 do Zakopanego, gdzie także planowany jest konkurs drużynowy i indywidualny. W projekcie kalendarza są zawody w Iron Mountain (22-23 lutego) oraz Lahti (29 lutego-1 marca), ale ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie na kongresie FIS zaplanowanym w dniach 27-31 maja w Dubrowniku.

 

W związku z tym, że sezon 2019/20 ma się zacząć o tydzień później niż poprzedni, skoczkowie nie będą mieli wolnego ostatniego weekendu przed Świętami Bożego Narodzenia. Zawody w Engelbergu odbędą się bowiem w dniach 21-22 grudnia.

 

Finałowe konkursy Pucharu Świata mają zostać rozegrane 15 marca na mamuciej skoczni w Vikersund. Po nich skoczków czekają tylko mistrzostwa świata w lotach w Planicy (20-22 marca). W programie są cztery serie indywidualne i ostatniego dnia zawody drużynowe.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze