Będzie łódzki finał w LSK! ŁKS Commercecon pokonał Developres SkyRes w rewanżu

Siatkówka

ŁKS Commercecon Łódź wygrał 3:0 (25:23, 25:16, 25:22) z Developresem SkyRes Rzeszów w drugim meczu półfinałowym Ligi Siatkówki Kobiet i awansował do wielkiego finału rozgrywek. Zmierzy się w nim z lokalnymi rywalkami Grot Budowlanymi Łódź.

Developres SkyRes zakończył sezon zasadniczy na pozycji wicelidera. ŁKS zgromadził o sześć punktów mniej, co pozwoliło na zajęcie trzeciej lokaty. Wydawało sie, więc że to rzeszowianki będą faworytem tej rywalizacji. Pierwsze starcie pokazało, że łodzianki nie są na przegranej pozycji. Wygrały 3:2 i zbliżyły się do wielkiego finału.

 

Na początku siatkarki ŁKS Commercecon miały drobne kłopoty w przyjęciu. Wszystko nadrabiały jednak niezwykle skutecznym blokiem. Doskonale radziła sobie zarówno Klaudia Alagierska, jak i Zuzanna Efimienko-Młotkowska. Przyjezdne nie ustępowały rywalkom na siatce. Pozwoliło im to uzyskać trzypunktowe prowadzenie (10:7). Przewaga utrzymywała się przez dłuższy czas, więc trener Michał Masek zdecydował się na wzięcie czasu. Przyniosło to zamierzony efekt, bo chwilę później jego podopieczne odrobiły straty (16:16). W końcówce mogliśmy obserwować walkę punkt za punkt. Na boisku pojawiła się Izabela Kowalińska, która zanotowała dwa bardzo ważne bloki. Jeden z nich dał łodziankom zwycięstwo w premierowej odsłonie.

 

Druga partia rozpoczęła się od fragmentu bardzo wyrównanej gry. Ponownie blok łodzianek zrobił różnicę. Szybko wyszły na bezpieczne, pięciopunktowe prowadzenie, na co musiał reagować trener Lorenzo Micelli. Włoch poprosił o czas, lecz zrobił to zbyt późno i został ukarany żółtą kartką. W pewnym momencie rzeszowianki przegrywały 8:14. Potrafiły jednak się zmotywować i zniwelować przewagę do jednego punktu. Kiedy gospodynie poczuły oddech rywalek na plecach wrzuciły wyższy bieg, ponownie odskoczyły i wygrały wysoko 25:16.

 

Postawione po ścianą siatkarki Developresu walczyły z całych sił o pozostanie w tej rywalizacji. Rozpędzony Łódzki Klub Sportowy okazał się jednak za mocny i to właśnie on awansował do finału LSK, gdzie czekają już siatkarki Grota Budowlanych Łódź.

 

ŁKS Commercecon Łódź - Developres SkyRes Rzeszów 3:0 (25:23, 25:16, 25:22)

 

ŁKS Commercecon Łódź: Marta Wójcik, Monika Bociek, Klaudia Alagierska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Aleksandra Wójcik, Regiane Bidias - Krystyna Strasz (libero) - Lucie Muhlsteinova, Izabela Kowalińska.

 

Developres SkyRes Rzeszów: Petya Barakowa, Michaela Mlejnkova, Jelena Blagojevic, Kamila Witkowska, Katarzyna Zaroślińska–Król, Maja Tokarska - Agata Sawicka (libero) – Agnieszka Rabka, Helene Rousseaux, Magdalena Hawryła, Ewa Janewa.

 

MVP: Marta Wójcik

 

WYNIKI I TERMINARZ LSK

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie