Dwie minuty wstrząsnęły Chelsea na Anfield. Niesamowity gol Salaha

Liverpool wygrał z Chelsea 2:0 po dwóch golach na początku drugiej połowy spotkania. Szczególnie trafienie Mo Salaha z 53. minuty było przecudnej urody. Piłkarze z Anfield Road odpowiedzieli tym samym Manchesterowi City i znowu są liderem Premier League.

Liverpool i Chelsea przystępowały do boju na Anfield po zwycięstwach w europejskich pucharach. Mniej czasu na regenerację mieli londyńczycy, którzy mierzyli się w czwartkowy wieczór ze Slavią w Pradze. Maurizio Sarri posłał więc do boju piłkarzy, którzy w LE zagrali w mniejszym wymiarze czasowym, między innymi Calluma Hudsona-Odoia. Jurgen Klopp postawił oczywiście na niezniszczalny tercet: Mane - Salah - Firmino w ataku.

W pierwszej połowie zawodnicy w czerwonych koszulkach bili jednak głową w niebieski mur, w którym trudno było o wyłom. Pewnie bronił Kepa, na nieszczęście dla gości kontuzji doznał jednak Antonio Ruediger, który trzymając się za kolano w 40. minucie opuścił plac gry. Jego miejsce zajął Andreas Christensen i z nim w składzie do przerwy Chelsea utrzymywała korzystny rezultat 0:0.

W drugiej połowie na murawie pojawił się jednak prawdziwy huragan. Już w 51. minucie ładna akcja Salaha z Jordanem Hendersonem zakończyła się na głowie Sadio Mane, który pokonał Kepę. Nie minęło kilka chwil, a było już 2:0. Tym razem do siatki trafił Salah, który niesamowicie uderzył piłkę sprzed pola karnego, lokując piłkę w okienku bramki Chelsea.

The Blues znaleźli się na kolanach, ale szybko starali się podnieść po nokaucie. Już w 59. minucie Eden Hazard mógł wlać nadzieję w serca kibiców z Londynu, ale w sytuacji sam na sam trafił w słupek. Po chwili Belg znowu znalazł się w doskonałej sytuacji, ale tym razem został powstrzymany przez Alissona. Do końca spotkania gospodarze mieli pełną kontrolę nad meczem i nie dopuścili już do takiego zagrożenia pod własną bramką. Odpowiedź na wygraną City była więc najlepsza z możliwych.

Liverpool - Chelsea 2:0 (0:0)

Bramki: Mane 51, Salah 53

Liverpool: Alisson - Trent Alexander-Arnold, Joel Matip, Virgil van Dijk, Andrew Robertson - Jordan Henderson (77. James Milner), Fabinho, Naby Keita (66. Georginio Wijnaldum) - Mohamed Salah (90. Xherdan Shaqiri), Roberto Firmino, Sadio Mane

Chelsea: Kepa Arrizabalaga - Cesar Azpilicueta, Antonio Ruediger (40. Andreas Christensen), David Luiz, Emerson Palmieri - N'Golo Kante, Jorginho, Ruben Loftus-Cheek (75. Ross Barkley) - Willian, Eden Hazard, Callum Hudson-Odoi (56. Gonzalo Higuain)