GieKSa nie odpuszcza. Ważne zwycięstwo z Puszczą

GKS Katowice odniósł kolejne zwycięstwo i jest już o krok od opuszczenia strefy spadkowej w Fortuna 1 Lidze. Tym razem w pokonanym polu została pozostawiona Puszcza, która w Niepołomicach przegrała 1:2.

Jeszcze niedawno w Katowicach tak wesoło nie było, ale seria ostatnich czterech meczów bez porażki sprawiła, że utrzymanie stało się coraz bardziej realne. W Niepołomicach GieKSa miała powalczyć o kolejne trzy punkty i już od 4. minuty prowadziła po golu Wojciecha Lisowskiego.

Odpowiedź gospodarzy nastąpiła w minucie osiemnastej, a do siatki trafił skuteczny ostatnio Łukasz Szczepaniak. Goście z Katowic chwilę później rozpoczęli grę od środka... i zdobyli bramkę na 2:1. Rzut wolny na trafienie zamienił Adrian Błąd, a przy jego uderzeniu z dystansu wielki błąd popełnił Miłosz Mleczko. Puszcza w drugiej połowie walczyła o wyrównanie, ale katowiczanie więcej razy już nie skapitulowali.

GKS ma w tym momencie 29 punktów - tyle samo, ile Bytovia, która jest za katowiczanami i tyle samo, ile Wigry, które wyprzedzają GieKSę. Tylko punkt więcej mają Chrobry i Stomil, a 31 oczek ma na koncie Warta Poznań.

Puszcza Niepołomice – GKS Katowice 1:2 (1:2)

Bramki: Szczepaniak 18 - Lisowski 4, Błąd 19

Puszcza: Miłosz Mleczko - Jakub Zagórski, Piotr Stawarczyk, Konrad Stępień, Bartosz Widejko - Jakub Bąk (78. Przemysław Sajdak), Marcel Kotwica, Wiktor Żytek (78. Mateusz Bartków), Łukasz Szczepaniak, Michał Mikołajczyk (46. Konrad Nowak) - Marcin Orłowski

GKS Katowice: Mariusz Pawełek - Wojciech Lisowski, Arkadiusz Jędrych, Rafał Remisz, Mateusz Mączyński (46. Arkadiusz Woźniak) - Adrian Błąd, Callum Rzonca (90. Patryk Grychtolik), Bartłomiej Poczobut, David Anon (80. Jakub Habusta), Tymoteusz Puchacz - Bartosz Śpiączka

Żółte kartki: Mikołajczyk, Żytek, Kotwica, Bartków, Mleczko - Lisowski, Woźniak

Czerwona kartka: Kotwica (90, za drugą żółtą)