Premier League: Manchester City ciągle wygrywa. Przełamanie De Bruyne

Manchester City pokonał na wyjeździe Crystal Palace 3:1 w meczu 34. kolejki Premier League. Dwa gole strzelił Raheem Sterling, a pierwsze asysty w sezonie zapisał na koncie Kevin de Bruyne.

Crystal Palace to jedyna drużyna, która potrafiła w tym sezonie wygrać na Etihad Stadium. Manchester City musiał być więc czujny w spotkaniu wyjazdowym, zwłaszcza że każdy punkt przybliża podopiecznych Pepa Guardioli do mistrzostwa kraju.

Spotkanie mogło zacząć się znakomicie, jednak Raheem Sterling fatalnie spudłował z kilku metrów. Na swoje szczęście bardzo szybko się zrehabilitował. W znacznie trudniejszej sytuacji zaskoczył Vicente Guaitę strzałem przy bliższym słupku. Po przerwie strzelił też swojego drugiego gola.

Wynik był praktycznie niezagrożony, gdyż gospodarze nie zagrażali bramce Edersona. Dopiero na dziewięć minut przed końcem Luka Milivojevic popisał się świetnym strzałem z rzutu wolnego. Na nic więcej nie było jednak ich stać. W doliczonym czasie gry gola na 3:1 strzelił Gabriel Jesus.

Warto odnotować dwie asysty De Bruyne. Belg czekał na choćby jedno finalne podanie przez 336 dni!

Crystal Palace - Manchester City 1:3 (0:1)

Bramki: Milivojevic 81 - Sterling 15, 63, Jesus 90

Crystal Palace: Vicente Guaita - Aaron Wan-Bissaka, Martin Kelly, Scott Dann, Patrick van Aanholt - James McArthur (85. Bakary Sako), Luka Milivojević, Jeffrey Schlupp (22. Cheikhou Kouyate) - Andros Townsend (78. Max Meyer), Christian Benteke, Wilfried Zaha

Manchester City: Ederson - Kyle Walker, Vincent Kompany, Aymeric Laporte, Benjamin Mendy - Kevin De Bruyne, Ilkay Gundogan, David Silva (65. Bernardo Silva) - Raheem Sterling, Sergio Aguero (75. Gabriel Jesus), Leroy Sane (87. John Stones)