Kurek nie zagra do końca sezonu!

Siatkówka

W poniedziałek media obiegła informacja, według której Bartosz Kurek nie zagra do końca sezonu z powodu tajemniczej kontuzji. Uraz jest na tyle poważny, że ONICO Warszawa zdecydowało się skierować do Polskiej Ligi Siatkówki wniosek o skorzystanie z transferu medycznego.

Wszystko wskazuje na to, że kontuzja MVP mistrzostw świata 2018 we Włoszech i Bułgarii jest poważna. Przemawia za tym fakt, że gdyby ONICO nie było pewne absencji swojej największej gwiazdy do końca sezonu, to nie wysyłałoby do Polskiej Ligi Siatkówki wniosku o przeprowadzenie transferu medycznego.

 

– Potwierdzam, że dzisiaj przyszło do nas pismo w tej sprawie z ONICO. Odsyłam dokumenty medyczne do PZPS, która powoła komisję lekarską. Specjaliści ocenią, czy kontuzja jest poważna i czy warszawski klub będzie mógł w ramach transferu medycznego ściągnąć nowego atakującego – powiedział główny komisarz PLS Cezary Matusiak w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

 

Nawet jeśli w najbliższych dniach faktycznie dojdzie do "zastępczego transferu", to i tak jest praktycznie pewne, że działacze warszawskiego klubu nie będą mogli skorzystać z "zastępcy" we wtorkowym półfinale z Jastrzębskim Węglem. Formalności z przeprowadzeniem roszady zajmą prawdopodobnie więcej niż jeden dzień.

 

Nie wiadomo, co dolega Kurkowi, ponieważ warszawski klub trzyma tę informację w tajemnicy. Niewykluczone, że chodzi o problemy z plecami, na które największa gwiazda ONICO narzekała już wcześniej w tym sezonie.

 

Transmisja meczu ONICO Warszawa - Jastrzębski Węgiel we wtorek w Polsacie Sport. Początek o godz. 20:30.

 

WYNIKI I TERMINARZ PLUSLIGI

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze