LSK: Piąte miejsce dla BKS Profi Credit Bielsko-Biała. Ostatni mecz Koniecznej

BKS Profi Credit Bielsko-Biała pokonał Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:1 (25:17, 27:25, 20:25, 25:19) w drugim meczu play off o piąte miejsce w Lidze Siatkówki Kobiet. MVP Mucha. W serii do dwóch zwycięstw BKS Profi Credit wygrał 2:0. Był to ostatni mecz w karierze Katarzyny Koniecznej.

Bielszczanki po raz ostatni w tym sezonie zagrały przed własną publicznością. Rywalem po raz czwarty były siatkarki Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz. Bydgoszczanki w fazie zasadniczej dwukrotnie ograły zespół prowadzony przez trenera Bartłomieja Piekarczyka, który jednak w rundzie play off wziął rewanż i w Bydgoszczy wygrał z gospodyniami 3:1.

W poniedziałek bielszczanki powtórzyły wynik z Bydgoszczy. Były zespołem lepszym. Szybko objęły prowadzenie w pierwszym secie. Po kiwce Różański za blok było 9:1. Rywalki zmniejszyły straty, ale wygrana w tej partii gospodyń była wyraźna.

W drugim secie Bank Pocztowy Pałac prowadził już 6:1. BKS PROFI Credit wyrównał na 16:16. W końcówce rozgorzała zacięta walka, a błędy zespołu gości w dwóch ostatnich akcjach dały bielszczankom wygraną. W trzecim secie cały czas inicjatywa należała do przyjezdnych. One też dobrze rozpoczęły czwartą partię, uzyskując przewagę 8:5. Jednak kolejny okres partii to była dobra gra gospodyń. Imponowały akcje Martyny Świrad i BKS PROFI CREDIT wyszedł na prowadzenie 14:10 i doprowadził spotkanie do zwycięskiego końca.

BKS Profi Credit Bielsko-Biała - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:1 (25:17, 27:25, 20:25, 25:19)

BKS Profi Credit Bielsko-Biała: Julia Nowicka, Emilia Mucha, Martyna Świrad, Katarzyna Konieczna, Olivia Różański, Nina Herelova - Paulina Maj-Erwardt (libero) - Klaudia Kubacka (libero), Marta Krajewska, Magda Jagodzińska, Marta Wellna

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz: Monika Fedusio, Marta Ziółkowska, Tamara Gałucha, Ewelina Krzywicka, Natalia Misiuna, Magdalena Mazurek - Monika Jagła (libero) - Patrycja Polak Balmas, Kinga Różyńska, Małgorzata Andersohn