Sezon 2018/2019 Muzaj może uznać za bardzo udany. Jego Trefl Gdańsk w PlusLidze nie błyszczał i ostatecznie zajął w niej dopiero dziewiąte miejsce, ale sam atakujący mocno się wyróżniał. Został najlepiej punktującym  zawodnikiem w fazie zasadniczej (542 punkty) i aż siedem razy wybierano go najlepszym zawodnikiem meczu.

 

Dużo lepiej Trefl spisywał się w Lidze Mistrzów, w której dotarł do ćwierćfinału. W tych rozgrywkach Muzaj wystąpił w ośmiu meczach i zdobył w nich 168 punktów. Szczególnie dobrze zaprezentował się w dwumeczu z Zenitem Kazań. W przegranym 2:3 spotkaniu w Ergo Arenie zdobył 27 punktów, a w wygranym 3:2 w Kazaniu 26.

 

W kolejce po Polaka ustawiło się kilka drużyn i wiadomo było, że siatkarz nie chciał pozostać w PlusLidze. W niedzielę w Polsacie poinformowaliśmy, że nowym klubem Muzaja ma być Gazprom-Jugra Surgut. W poniedziałek rosyjski klub potwierdził tę informację. 

Rozgrywki w Rosji trwają, Gazprom-Jurga w sezonie zasadniczym niue spisywał się jednak najlepiej. Wygrał zaledwie 9, a przegrał aż 17 meczów, ale to pozwoliło na zajęcie miejsca w strefie play-out. Skład oparty jest głównie na siatkarzach z Rosji.

 

W Surgucie grało wcześniej kilku Polaków. Jako pierwszy w latach 2003-2007 zawodnikiem rosyjskiej ekipy był Robert Prygiel. Później pojawili się tam również Łukasz Kadziewicz (200-2005; 2010-2011) i Zbigniew Bartman (2009-2010).

 

WYNIKI, TERMINARZ I TABELA SUPERLIGI