NBA: Najciekawiej w Portland

Koszykarze Portland Trail Blazers pokonali zespół Oklahoma City Thunder 104:99 w najciekawszym niedzielnym meczu play-off ligi NBA. Od zwycięstwa rozpoczęli też rywalizację w decydującej fazie rozgrywek Milwaukee Bucks, czyli najlepszy zespół sezonu zasadniczego.

Spotkanie w Portland trzymało w napięciu do ostatniej syreny. Goście, głównie za sprawą Paula George'a, w końcówce potrafili zbliżyć się na dwa lub trzy punkty. Przy stanie 100:97 lider miejscowych Damian Lillard wykorzystał jednak dwa rzuty wolne 5,5 s przed upływem czasu gry, a później powtórzył to 1,9 s przed końcowymi gwizdkami sędziów.

"Fajnie jest znowu poczuć smak zwycięstwa w play off" - podsumował Lillard, który zakończył mecz z dorobkiem 30 punktów. Trail Blazers w dwóch poprzednich sezonach odpadli w pierwszej rundzie play off po porażkach 0-4 w seriach.

George z 26 pkt był najskuteczniejszy wśród gości, dwa punkty mniej uzyskał Russell Westbrook, który miał też po 10 zbiórek i asyst, co złożyło się na dziewiąte w karierze tzw. triple-double w play off. Thunder mieli jednak olbrzymie kłopoty ze skutecznością rzutów trzypunktowych - trafili tylko pięć z 33 takich prób.

"W play off liczą się cztery wygrane, a nie jedna. Jestem pewny, że w kolejnych spotkaniach zagramy lepiej" - ocenił Westbrook.

Najlepsi w sezonie zasadniczym koszykarze Milwaukee Bucks play off rozpoczęli od wysokiego zwycięstwa - we własnej hali rozbili Detroit Pistons 121:86.

Gospodarzy, którzy pierwszą kwartę wygrali 38:18, poprowadził do sukcesu Grek Giannis Antetokounmpo, który w ciągu niespełna 24 minut spędzonych na parkiecie zdobył 24 pkt i miał 17 zbiórek.

"Nie podjęliśmy rękawicy. W obronie, szczególnie do przerwy, gdy straciliśmy 70 punktów, praktycznie nas nie było. Musimy wszystko zmienić, by przeciwstawić się tak świetnej drużynie jak Bucks" - zaznaczył trener Pistons Dwane Casey.

W jego zespole najlepiej zaprezentował się rezerwowy Luke Kennard - 21 pkt.

W innych niedzielnych meczach Boston Celtics pokonali Indiana Pacers 84:74, a Houston Rockets nie dali szans Utah Jazz 122:90.

Wyniki niedzielnych meczów pierwszej rundy play-off NBA:

Konferencja Wschodnia:

Boston Celtics – Indiana Pacers 84:74
(stan rywalizacji play-off do czterech zwycięstw: 1–0 dla Boston Celtics)

Milwaukee Bucks – Detroit Pistons 121:86
(stan rywalizacji play-off do czterech zwycięstw: 1–0 dla Milwaukee Bucks)

Konferencja Zachodnia:

Portland Trail Blazers – Oklahoma City Thunder 104:99
(stan rywalizacji play-off do czterech zwycięstw: 1–0 dla Portland Trail Blazers)

Houston Rockets – Utah Jazz 122:90
(stan rywalizacji play-off do czterech zwycięstw: 1–0 dla Houston Rockets).