Rędzioch odchodzi z Trefla Gdańsk

Siatkówka
Rędzioch odchodzi z Trefla Gdańsk
fot. Cyfrasport

Po pięciu latach pracy w Treflu Gdańsk z klubem żegna się Karol Rędzioch – statystyk i asystent trenera Andrei Anastasiego. Obok pracy w sztabie gdańskiego klubu, Rędzioch przez ostatnie lata współpracował także z kadrami narodowymi – m.in. pierwszą reprezentacją Polski, a także z kadrami B oraz U-23. W 2018 roku rozpoczął pracę w drużynie narodowej Belgii.

Rędzioch pracę z "gdańskimi lwami" jako statystyk zespołu rozpoczął w sezonie 2014/15, gdy drużynę obejmował trener Andrea Anastasi. Rędzioch już wcześniej pracował z Włochem – w kadrze Polski – a do Gdańska przeniósł się z AZS-u Częstochowa. Podczas pięciu lat w Gdańsku zdobył z drużyną wicemistrzostwo Polski i brązowy medal PlusLigi, dwa Puchary Polski, Superpuchar kraju, a także awansował do Top 12 Ligi Mistrzów w 2016 roku oraz ćwierćfinału europejskich zmagań w 2019 roku. Poza pracą w sztabie Trefla Rędzioch przez ostatnie lata współpracował także z kadrami narodowymi – m.in. seniorską reprezentacją Polski, biało-czerwonymi kadrami B i U-23, a w 2018 roku rozpoczął pracę w drużynie narodowej Belgii.

– Bardzo dziękujemy Karolowi za pięć lat pracy w sztabie "gdańskich lwów" – najpierw w roli statystyka, a później również asystenta trenera. To świetny fachowiec, o czym świadczą także jego liczne angaże do drużyn narodowych. Trzymamy kciuki za jego dalsze sukcesy zawodowe, a w Gdańsku – tak jak trenera Anastasiego – będziemy go witać zawsze jak w domu – powiedział prezes Trefla Gdańsk Dariusz Gadomski.

 

WYNIKI I TERMINARZ PLUSLIGI

RM, Trefl Gdańsk

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze