Siatkarki Wisły Warszawa zagrają w barażu o LSK

Siatkówka
Siatkarki Wisły Warszawa zagrają w barażu o LSK
fot. PAP

Triumfator 1. Ligi siatkarek Joker Mekro Energoremont Świecie wycofał się z barażu o awans do Ligi Siatkówki Kobiet. Jego miejsce ma zająć wicemistrz zaplecza ekstraklasy – Wisła Warszawa.

Finałowa rywalizacja w 1. Lidze siatkarek miała niezwykle zacięty przebieg. Zwycięzcę wyłonił dopiero tie-break piątego meczu, w którym drużyna ze Świecia pokonała Wisłę Warszawa 15:12. Szybko okazało się jednak, że Joker Mekro Energoremont nie zagra o prawo gry w Lidze Siatkówki Kobiet z najsłabszą drużyną obecnego sezonu – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Klub wydał w tej sprawie oświadczenie:

"Zarząd MUKS „Joker” Świecie informuje, że po dokonaniu analizy sytuacji finansowej, a przede wszystkim z powodu braku możliwości powiększenia budżetu klubu w następnym sezonie, podjęliśmy decyzję o wycofaniu się z gry w barażach i ubiegania się o przyjęcie do rozgrywek najwyższej klasy rozgrywkowej w piłce siatkowej kobiet, tj. Ligi Siatkówki Kobiet. To dla nas bardzo trudna decyzja po historycznym dla klubu, zawodniczek i całego środowiska siatkarskiego Świecia sukcesie, jakim jest zwycięstwo w rozgrywkach I ligi Kobiet. Podjęliśmy ją jednak, czując się odpowiedzialnymi za dobro i rozwój siatkówki w naszym regionie"

Miejsce drużyny ze Świecia zajmie w tej sytuacji finalista 1. Ligi, czyli Wisła Warszawa.

 

 

"Wisła Warszawa wystąpi w barażach o LSK. Po wycofaniu się Jokera, nasz klub dostał od Siatkarskiej Ligi i PZPS oficjalne zaproszenie. Zdecydowaliśmy się podjąć wyzwanie i zagrać z KSZO Ostrowiec. Pierwsze mecze na wyjeździe zapewne w środę i czwartek" – taki komunikat przeczytaliśmy na profilu stołecznego klubu na Facebooku.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze