Bauer krok od objęcia polskiej kadry biegaczy narciarskich

Zimowe
Bauer krok od objęcia polskiej kadry biegaczy narciarskich
fot. Cyfrasport

Trzykrotny medalista igrzysk olimpijskich Czech Lukas Bauer jest blisko objęcia kadry polskich biegaczy narciarskich. - Do omówienia pozostały szczegóły - powiedział sekretarz generalny PZN Jan Winkiel.

Sezon 2018/19 w wykonaniu biegaczy był bardzo słaby. Podczas mistrzostw świata w Seefeld najlepszym indywidualnym wynikiem biało-czerwonych było 30. miejsce Macieja Staręgi w sprincie techniką dowolną. W Austrii zawodnicy nie spodziewali się aż tak słabych rezultatów, a ich przyczyny upatrywali w zbyt późno zakończonym obozie wysokogórskim.

 

PZN postanowił zakończyć współpracę z trenerem Tadeuszem Krężelokiem i rozpoczął poszukiwania nowego szkoleniowca. We wtorek w Warszawie odbyło się spotkanie z Bauerem, w którym wziął udział prezes PZN Apoloniusz Tajner.

 

- Do omówienia pozostały szczegóły. Ustaliliśmy już między innymi kwestię wynagrodzenia. Lukas wraca teraz do Czech przemyśleć sprawę, a potem chce jeszcze spotkać się z zawodnikami oraz sztabem serwisowym. Jestem bardzo dobrej myśli - powiedział Winkiel.

 

41-latek to legenda czeskich biegów, trzykrotny medalista igrzysk olimpijskich i dwukrotny wicemistrz świata. Odniósł 18 zwycięstw w zawodach Pucharu Świata, co przełożyło się m.in. na Kryształową Kulę w sezonie 2007/08 i dwa triumfy w prestiżowym cyklu Tour de Ski. Po zakończeniu profesjonalnej kariery w 2017 roku stworzył rywalizujący w maratonach narciarskich Team Bauer.

 

- Zespół Lukasa dalej będzie funkcjonował, ale nasza kadra będzie dla niego priorytetem. Praca z nią jest dla niego ciekawym wyzwaniem - podkreślił Winkiel.

 

Oficjalnie objęcia kadry przez Bauera można się spodziewać po posiedzeniu zarządu PZN, które zaplanowano na 29 kwietnia.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie