Liga Mistrzów: Świetny Szczęsny nie uratował Juventusu. Ajax w półfinale!

Rewanżowe starcie Juventusu z Ajaksem Amsterdam zapowiadało się niezwykle emocjonująco i piłkarze nie zawiedli oczekiwań kibiców. Już w pierwszej połowie byliśmy świadkami dwóch trafień. Najpierw wynik otworzył Cristiano Ronaldo, kilka minut później do wyrównania doprowadził Donny van de Beek. W drugiej części gry skuteczniejsi byli goście i to oni niespodziewanie zameldowali się w półfinale Ligi Mistrzów!

Ajax od początku próbował atakować pressingiem, ale Stara Dama umiejętnie operowała futbolówką. W 7. minucie urazu nabawił się Noussair Mazraoui, który podkręcił staw skokowy i choć po chwili wrócił na boisku, zaraz po tym doszło do zmiany. W jego miejsce wszedł Daley Sinkgraven. Przewagę w pierwszych 10. minutach mieli gospodarze, którzy utrzymywali się przy piłce i szybko powstrzymywali próby ataków Ajaksu.

Obraz gry nie zmienił się w kolejnych minutach. Juventus miał inicjatywę, ale nie stwarzał sobie sytuacji podbramkowych. Obie drużyny próbowały zdominować środek pola i skupiły się głównie na walce. W 21. minucie Ajax przeprowadził pierwszą składną akcję, jednak uderzenie napastnika z Amsterdamu poszybowało wysoko nad bramką Wojciecha Szczęsnego. Kilka chwil później z dystansu strzelał Paulo Dybala, ale z jego próbą poradził sobie Andre Onana. Z czasem inicjatywę przejmowali Holendrzy i obraz gry zaczynał wyglądać tak, jak podczas meczu w Amsterdamie.

W 28. minucie Juventus wywalczył rzut rożny. Dośrodkowanie Miralema Pjanicia w swoim stylu wykorzystał Ronaldo, którego uderzenie głową wyprowadziło Starą Damę na prowadzenie. Sędzia Clement Turpin skorzystał co prawda z systemu VAR, ale uznał, że wszystko odbyło się zgodnie z przepisami i zaliczył gola dla gospodarzy.

Juventus z prowadzenia cieszył się tylko kilka minut. Nieczysto strzelał Hakim Ziyech, piłkę przejął Donny van de Beek i precyzyjnym uderzeniem pokonał Wojciecha Szczęsnego. Tym razem arbiter również konsultował się z sędziami VAR, ale ostatecznie zaliczył bramkę.

Podobnie jak w pierwszej części gry, drugą połowę również lepiej rozpoczął Juventus. Podopieczni Massimiliano Allegrego utrzymywali się przy piłce, ale nie potrafili zagrozić bramce Onany. Ajax próbował zaskoczyć przeciwników z rzutu rożnego, ale Szczęsny nie musiał nawet interweniować. Chwilę później Polak obronił groźny strzał Ziyecha i na tablicy wyników wciąż było 1:1. W 58. minucie po raz kolejny na wysokości zadania stanął były golkiper Arsenalu, który efektownie sparował uderzenie van de Beeka.

Pięć minut później Miralem Pjanić uratował Juventus przed stratą bramki. Dusan Tadić dogrywał do Ziyecha, a Bośniak w ostatniej chwili wybił futbolówkę wślizgiem na rzut rożny. Z biegiem czasu Holendrzy mieli coraz większą przewagę i raz po raz znajdowali się na połowie mistrzów Włoch. W 67. minucie goście udokumentowali swoją przewagę golem. Dośrodkowanie z rzutu rożnego w efektowny sposób wykorzystał Matthijs de Ligt, który celnym strzałem głową pokonał Szczęsnego.

W 75. minucie doskonałą okazję zmarnował David Neres. Brazylijski napastnik znalazł się praktycznie sam na sam ze Szczęsnym, ale uderzył niecelnie. Kilka chwil potem do wyrównania próbował doprowadzić Moise Kean, ale on także nie potrafił celnie uderzyć. Ajax groźnie kontrował, ale bez powodzenia. Na 10 minut przed końcem spotkania gola na 3:1 strzelił aktywny Ziyech, ale sędzia dopatrzył się w tej akcji spalonego.

W 90. minucie gospodarze domagali się rzutu karnego po zagraniu piłki ręką przez defensora Ajaksu, ale sędzia miał inne zdanie. Ajax kontynuuje swoją piękną przygodę. Po wyeliminowaniu Realu Madryt, przyszedł czas na Juventus. W półfinale Holendrzy zmierzą się z Manchesterem City lub Tottenhamem.

Juventus Turyn – Ajax Amsterdam 1:2 (1:1)

Bramki: Ronaldo 28 - Van de Beek 34, De Ligt 67

Juventus: Wojciech Szczęsny – Mattia De Sciglio (64. Joao Cancelo), Daniele Rugani, Leonardo Bonucci, Alex Sandro – Emre Can, Miralem Pjanić, Blaise Matuidi – Federico Bernardeschi (80. Rodrigo Bentancur), Paulo Dybala (46. Moise Kean), Cristiano Ronaldo

Ajax Amsterdam: Andre Onana – Joel Veltman, Matthijs de Ligt, Daley Blind, Noussair Mazraoui (11. Daley Sinkgraven, 82. Lisandro Magallan) – Lasse Schoene, Donny van de Beek, Frenkie de Jong – Hakim Ziyech (88. Klaas-Jan Huntelaar), Dusan Tadić, David Neres

Pierwszy mecz: 1:1. Awans: Ajax Amsterdam

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

Relacja zakończona

Koniec! Ajax pokonuje Juventus i zagra w półfinale Ligi Mistrzów!

Żółta kartka dla Cristiano Ronaldo po faulu na zawodniku gości.

Gramy dalej. Onana wznowi grę od bramki, a sędzia dolicza dwie minuty.

VAR! Będzie rzut karny dla Juventusu?

Na murawie melduje się Klaas-Jan Huntelaar. Legenda Ajaksu zmienia aktywnego dziś Ziyecha.

Faulowany Tadić i Ajax może uspokoić grę.

Bezradny jest Juventus. Gospodarze nie mają pomysłu na to, jak przedostać się w okolice bramki Onany.

Ręką zagrywa Alex Sandro i od rzutu wolnego grę wznowi Ajax.

Zmiana także w szeregach Juventusu. Rodrigo Bentancur zmienia Bernardeschiego.

Lisandro Magallán melduje się na boisku w miejsce Sinkgravena.

VAR potwierdza spalonego.

Ziyech strzela na 3:1, ale radość gości przerywa gwizdek sędziego. Spalony!

Ajax marnuje kolejną kontrę! Znowu nie popisał się Neres.

Dośrodkowanie Pjanicia, ale świetnie radzą sobie defensorzy z Amsterdamu i wybijają piłkę.

Rzut rożny po strzale Ronaldo.

Szybka odpowiedź Juventusu. Po dośrodkowaniu Cancelo niecelnie strzela Kean.

To powinno być 3:1! Neres marnuje doskonałą sytuację do zamknięcia meczu!

De Ligt przerywa groźny atak Juventusu.

Jedno jest pewne - nie będzie w tym meczu dogrywki!

Schone uderza niecelnie z rzutu wolnego.

Ajax idzie za ciosem. Can fauluje Ziyecha i dostaje żółtą kartkę!

Kapitan Ajaksu wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i Szczęsny był bez szans!

Rzut rożny dla Ajaksu i gol! De Ligt!

Ależ to zmarnował Ziyech! Pomocnik powinien był strzelać, ale szukał podania i Juventus wybija piłkę.

Allegri reaguje na przewagę gości. Joao Cancelo w miejsce De Sciglio.

Pjanić ratuje Juventus! Tadić dogrywał do Ziyecha i Bośniak wślizgiem wybija piłkę!

Pierwsza okazja Keana! Reprezentant Włoch strzela jednak niecelnie.

Znowu Szczęsny! Piękny strzał z dystansu van de Beeka, ale po raz kolejny efektownie broni reprezentant Polski!

CR7 znowu doszedł do pozycji strzeleckiej, ale tym razem uderzył niecelnie.

Rzut rożny dla Juventusu po akcji Matuidiego.

Szczęsny ratuje Juventus! Ziyech mógł dać Ajaksowi prowadzenie, ale Polak świetnie broni!

Niecelny strzał Blinda i od bramki rozpocznie Szczęsny.

Pierwszy groźniejszy wypad Ajaksu w okolice pola karnego Juventusu w tej części gry i rzut rożny dla gości.

Przy piłce utrzymuje się ekipa gospodarzy.

Zaczynamy drugą część gry. Kontuzjowanego Dybalę zmienia 19-letni Kean!

Moise Kean intensywnie rozgrzewa się w przerwie. Czyżby Dybala nie był w stanie kontynuować gry?

Ronaldo z rzutu wolnego strzela w mur, a po chwili sędzia kończy pierwszą część gry. Przerwa!

Dośrodkowanie Matuidiego wybijają defensorzy gości. Juventus chce wrócić na prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie!

Kłopoty ze zdrowiem ma Paulo Dybala. Będzie konieczna zmiana?

Sędzia dolicza aż pięć minut!

Na spalonym złapany Neres.

Faulowany Bonucci i od rzutu wolnego grę wznowi Juventus.

Pozwala grać sędzia. Wydawało się, że faulowany był Can, ale gramy dalej!

Pressing Tadicia na Szczęsnym, ale Serb zagrywa piłkę ręką.

Wydawało się, że pomocnik Ajaksu znajdował się na spalonym, ale wszystko w tej akcji było zgodne z przepisami. Holendrzy wracają do gry!

Remis! Nieczyste uderzenie piłkarza Ajaksu przejmuje van de Beek i spokojnym strzałem pokonuje Szczęsnego!

Clement Turpin obejrzał na spokojnie tę akcję i zaliczył gola dla Juve.

VAR! Sędzia chce sprawdzić, czy przy tej bramce wszystko odbyło się zgodnie z przepisami.

Dośrodkowanie Miralema Pjanicia, CR7 strzela głową i mamy 1:0 dla Juventusu!

Uderzenie Bernardeschiego zablokowane i rzut rożny dla Juve.

Po niemrawym początku Ajax zaczął grać "swoje". Obraz gry zaczyna wyglądać tak, jak w pierwszym spotkaniu tych drużyn.

Dobrze w obronie zachowali się zawodnicy Starej Damy i od bramki rozpocznie Szczęsny.

Wreszcie trochę gry w piłkę. Ajax po raz kolejny rozgrywał futbolówkę w okolicach pola karnego gospodarzy i Schone wywalczył rzut rożny.

Uderzenie z dystansu Cristiano Ronaldo i rzut rożny dla Juventusu. Strzelał Dybala, ale Onana pewnie interweniował.

Było groźnie! Akcja Neresa z Tadiciem w polu karnym Juve, ale niecelny strzał oddaje zawodnik Ajaksu.

Pierwszy kwadrans bez sytuacji podbramkowych. Gra toczy się głównie w środku pola.

Ostry faul Schone! Alex Sandro zwijał się z bólu, ale obeszło się bez żółtej kartki.

Ajax wreszcie uspokoił grę. Faul Juventusu i pierwsza centra w pole karne w wykonaniu gości. Pewnie interweniuje jednak Wojciech Szczęsny.

A jednak! Choć Mazraoui wrócił na murawę, po chwili zakomunikował trenerom, że nie będzie w stanie kontynuować gry. W jego miejsce na boisku pojawił się Daley Sinkgraven.

Marokańczyk wraca na boisko, a Juventus ciągle utrzymuje się przy piłce.

Na murawie leży Mazraoui. Nie wygląda to najlepiej!

Zdecydowany atak Emre Cana na bramkarza gości. Było niebezpiecznie!

Pierwsze wstrzelenie piłki w pole karne Ajaksu, ale bez strzału na bramkę.

Zaczynamy!

W Turynie rozbrzmiał właśnie hymn Ligi Mistrzów. Za chwilę początek meczu!

Andre Onana w rewanżu musi zagrać niemal bezbłędnie, jeśli Ajax marzy o wyeliminowaniu Starej Damy.

Cristiano Ronaldo skuteczny na rozgrzewce. Kibice Juventusu z pewnością liczą na to, że podobnie będzie podczas spotkania.

Liga Mistrzów: Ajax Amsterdam - Juventus Turyn 1:1. Skrót meczu (WIDEO)

Tak wyglądało pierwsze spotkanie pomiędzy tymi drużynami. Kto będzie górą w rewanżu?

Dzisiejszy mecz skomentują Bożydar Iwanow i Andrzej Niedzielan.

W drużynie "Starej Damy" od pierwszej minuty zagra Wojciech Szczęsny.

Oto jak prezentują się wyjściowe jedenastki obu drużyn:

Kołtoń: Kibicuję Juventusowi! Chcę zobaczyć Szczęsnego w finale Ligi Mistrzów

Muszę przyznać, że mimo całej sympatii do Ajaksu, całym sercem jestem za Juventusem w tej edycji Ligi Mistrzów. Chciałbym, żeby Wojciech Szczęsny zagrał w finale - mówi przed rewanżowymi ćwierćfinałowymi meczami Champions League, Roman Kołtoń.

Iwanow i Niedzielan z Turynu: Ronaldo to gracz od zadań specjalnych

Juventus we wtorkowym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów podejmie Ajax Amsterdam. Po remisie 1:1 w pierwszym spotkaniu sprawa awansu jest otwarta, ale zdaniem naszych ekspertów Bożydara Iwanow i Andrzeja Niedzielana, to Juve jest w lepszej sytuacji, ze względu na fakt, że ma w swoim składzie Cristiano Ronaldo.

Witamy w relacji na żywo z rewanżowego meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów pomiędzy Juventusem i Ajaksem. Początek spotkania o godzinie 21:00.