Gra w półfinale jest dla warszawian historycznym sukcesem. Nigdy wcześniej nie zdołali awansować do najlepszej czwórki rozgrywek. Najlepszym wynikiem stołecznej ekipy było piąte miejsce w sezonie 2010/2011.

 

Zespół trenera Antigi od początku sezonu prezentuje się znakomicie. Siatkarze zgodnie podkreślają, że nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Zrobią wszystko, by awansować do wielkiego finału. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, tym bardziej, że w składzie zabraknie Bartosza Kurka. Atakujący nabawił się kontuzji pleców, która wykluczyła go z gry do końca sezonu.

 

ONICO ostatni mecz zagrało... 20 marca, czyli prawie miesiąc temu. W trakcie przerwy warszawianie rozegrali dwa mecze kontrolne z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, która również zapewniła sobie bezpośredni awans do finału rozgrywek. Przegrali oba te starcia (1:4, 2:3).

 

Jastrzębski Węgiel w ćwierćfinale rozprawił się z mistrzem Polski PGE Skrą Bełchatów. Mimo, że to bełchatowianie byli faworytami rywalizacji jastrzębianom wystarczyły dwa spotkania, by przypieczętować awans do najlepszej czwórki PlusLigi.

 

We wtorek na Torwarze można więc spodziewać się wyrównanej walki. W tym sezonie obie ekipy mierzyły się ze sobą trzy razy. W lidze dwukrotnie lepsi okazali się warszawianie (3:2, 3:0). W Pucharze Polski zwycięstwo 3:0 odnotowali podopieczni Roberto Santilliego. Kto poprawi ten bilans we wtorkowy wieczór?

 

Transmisja meczu ONICO Warszawa - Jastrzębski Węgiel od godziny 20:30 w Polsacie Sport.

 

WYNIKI I TERMINARZ PLUSLIGI