PlusLiga: ONICO Warszawa – Jastrzębski Węgiel. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Siatkarze ONICO zagrają z Jastrzębskim Węglem w pierwszym spotkaniu półfinału PlusLigi. Drużyna ze stolicy przystąpi do tego starcia osłabiona brakiem kontuzjowanego Bartosza Kurka. Relacja na żywo z meczu ONICO Warszawa – Jastrzębski Węgiel na Polsatsport.pl od godziny 20.30.

W poniedziałek stołeczny klub ogłosił smutną informację, że z powodu kontuzji pleców Kurek nie zagra do końca obecnego sezonu. Działacze wystąpili o zgodę na transfer medyczny. Kurka ma zastąpić Maciej Muzaj.

Siatkarze z Warszawy mają też inny kłopot. Po raz ostatni w meczu o punkty zaprezentowali się niemal miesiąc temu – 20 marca, w ostatniej kolejce fazy zasadniczej ograli 3:0 Chemika Bydgoszcz. Jastrzębianie, którzy szybko uporali się w ćwierćfinale z PGE Skrą Bełchatów (3:2 i 3:0) zagrają na Torwarze po ponad dwóch tygodniach przerwy.

– Tak długa przerwa w końcowej fazie sezonu, to niezbyt dobry pomysł. Żebym był dobrze zrozumiany: ja nie narzekam. Raczej zwracam uwagę na kwestię lepszej organizacji pewnych spraw. Play off z reguły przyciąga większą uwagę mediów i jest to najważniejsza część sezonu. I tylko o to mi chodzi – żeby grać bez takich pauz, w ciągu, aby to zainteresowanie siatkówką nie słabło – powiedział szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla Roberto Santilli.

– W tym sezonie graliśmy z Jastrzębskim trzy razy, ale jedyny mecz o konkretną stawkę – w styczniu w półfinale Pucharu Polski – przegraliśmy dość zdecydowanie. Teraz mamy się za co rewanżować. Mam nadzieję, że we wtorek pokażemy najlepszą grę z tych wszystkich meczów. A wynik? Oby był korzystny dla nas. To jest najważniejsze, bo, nawet jeśli spotkanie miałoby być brzydkie i nikomu się nie podobać, a na tablicy zaświeci się trójka z przodu dla nas – to dla mnie będzie jak najbardziej w porządku – stwierdził środkowy ONICO Jan Nowakowski.

Obie ekipy grały w obecnym sezonie trzykrotnie. W rozgrywkach PlusLigi dwukrotnie lepsi byli podopieczni Stephane Antigi, wygrywając 3:2 na wyjeździe (12. kolejka, 16 grudnia) i 3:0 u siebie (25. kolejka, 17 marca). Jastrzębski Węgiel wygrał natomiast 3:0 w półfinale Pucharu Polski – 26 stycznia w Hali Obrita we Wrocławiu. Jak będzie w półfinale PlusLigi?

Drugą półfinałową parę tworzą: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Aluron Virtu Warta Zawiercie. Pierwszy mecz zakończył się wyjazdowym zwycięstwem zawiercian (3:1). Drugi zostanie rozegrany w środę, a Aluron Virtu Warta wystąpi w roli gospodarza.

 

Relacja na żywo z meczu ONICO Warszawa – Jastrzębski Węgiel na Polsatsport.pl od godziny 20.30.

 

WYNIKI I TERMINARZ PLUSLIGI

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze