Pseudokibice Wisła Sharks zatrzymani. Wśród nich Damian D.

Piłka nożna
Pseudokibice Wisła Sharks zatrzymani. Wśród nich Damian D.
fot. PAP

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało we wtorek 16 osób, związanych ze środowiskiem pseudokibiców Wisła Sharks - poinformowała Prokuratura Krajowa. Jak nieoficjalnie podają media, wśród nich znaleźć miał się b. prezes klubu Wisła Kraków.

- W dniu dzisiejszym na polecenie prokuratorów z Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej, funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji dokonali kolejnych zatrzymań 16 osób. Te osoby staną pod zarzutem popełnienia przestępstw narkotycznych - poinformowała PAP rzecznik PK Ewa Bialik.

 

Jak wyjaśniła, "zakończyły się czynności zatrzymania, osoby te zostaną przewiezione do prokuratury, usłyszą zarzuty, zostaną z nimi przeprowadzone czynności procesowe, po których prokurator zdecyduje co do zastosowania środków zapobiegawczych i ich rodzaju".

 

W komunikacie PK podano, że w toku postępowania prokurator Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie "ustalił, że członkowie zorganizowanej grupy przestępczej dopuścili się licznych przestępstw narkotykowych".

 

Jak nieoficjalnie podają media, m.in. RMF, wśród zatrzymanych znalazł się m.in. b. prezes klubu Wisła Kraków, Damian D., który usłyszeć ma zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą.

psl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze