Swoboda i Święty–Ersetic ambasadorkami regionu i Stadionu Śląskiego

Inne
Swoboda i Święty–Ersetic ambasadorkami regionu i Stadionu Śląskiego
fot. Cyfrasport

Reprezentacyjne biegaczki Ewa Swoboda i Justyna Święty-Ersetic będą promowały województwo i Stadion Śląski. Obie podpisały listy intencyjne w tej sprawie i dołączyły do dwukrotnej mistrzyni olimpijskiej w rzucie młotem Anity Włodarczyk, która zrobiła to kilka dni wcześniej.

Młociarka zmieniła barwy klubowe, przenosząc się ze stołecznej Skry do AZS AWF Katowice, sprinterka Swoboda i Święty-Ersetic (400 m) były zawodniczkami tego klubu już wcześniej.
 
„Chcemy podziękować władzom regionu za możliwość bycia sportowymi ambasadorkami województwa i tego obiektu. Mam nadzieję, że będziemy dzięki temu osiągać jeszcze lepsze rezultaty i walczyć o najwyższe cele, wspierając Stadion Śląski w staraniach o organizację lekkoatletycznych Mistrzostw Europy” – powiedziała Święty-Ersetic, tegoroczna halowa mistrzyni Europy w sztafecie 4x400m.
 
Na mocy podpisanych porozumień zawodniczki będą wspierały promocję sportu wśród dzieci i młodzieży oraz Stadionu Śląskiego - najważniejszego punktu na lekkoatletycznej mapie Polski - a także województwa śląskiego, jako miejsca sprzyjającego rozwojowi sportu.
 
„Bardzo się cieszę że najlepsi polscy sportowcy wspierają województwo śląskie i wyjątkowy Stadion Śląski - nie bez przyczyny uznawany za jeden z najlepszych obiektów lekkoatletycznych. Dzisiaj wszyscy jesteśmy jedną drużyną i wierzę, że wspólnie osiągniemy największe sukcesy” – podkreślił marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski.
RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze