Wielka przebudowa Lecha Poznań. Dziesięciu piłkarzy odchodzi z klubu!

Piłka nożna
Wielka przebudowa Lecha Poznań. Dziesięciu piłkarzy odchodzi z klubu!
fot. Cyfrasport

Zespół Lecha Poznań czeka w najbliższym czasie poważna przebudowa. - Możemy już oficjalnie zakomunikować, że klub po sezonie opuści dziesięciu zawodników, a to może nie być koniec - mówi Piotr Rutkowski, wiceprezes klubu odpowiedzialny za sprawy sportowe.

Sezon 2018/2019 nie jest udany dla "Kolejorza". Lech Poznań dopiero w ostatniej kolejce zapewnił sobie grę w grupie mistrzowskiej, choć i tak nie ma już szans na mistrzostwo Polski.

 

Zarząd klubu wraz z dyrektorem sportowym zdecydował, że kontrakty z Matusem Putnockym, Jasminem Buriciem, Marcinem Wasielewskim, Nikolą Vujadinoviciem, Maciejem Gajosem oraz Łukaszem Trałką nie zostaną przedłużoną. Wygasają one 30 czerwca 2019 roku.

Z kolei po okresie wypożyczenia do swoich klubów wrócą Rafał Janicki, Vernon De Marco i Dimitris Goutas. Natomiast wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy otrzymał Mihai Radut i on także pożegna się z Bułgarską.

- Nie uzależnialiśmy jednak kroków kadrowych od wyjaśnienia sytuacji w ligowej tabeli. Takie same byłyby zarówno gdybyśmy byli w czołówce, jak i po wypadnięciu z pierwszej ósemki. Po pierwsze, doszliśmy bowiem do wniosku, że średnia wieku drużyny jest zbyt wysoka i potrzebne są poważne zmiany oraz odmłodzenie, w tym kierunku będziemy działać. Po drugie i najważniejsze, uznaliśmy że obecna ekipa jest po przejściach i ma na koncie tyle przegranych, zwłaszcza w kluczowych momentach ostatnich sezonów, że najwyższa pora wpuścić jak najwięcej świeżej krwi do naszej szatni - tłumaczy prezes Rutkowski.

To jednak nie wszystko. Klub informuje, że z Lechem mogą pożegnać się jeszcze Darko Jevtic oraz Robert Gumny. Wszystko z powodu dużego zainteresowania tymi piłkarzami. Trudnym zadaniem będzie też zatrzymanie Christiana Gytkjaera.

WYNIKI I TABELA EKSTRAKLASY

jb, Polsat Sport, lechpoznan.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze