Wiemy, kto ma zastąpić Kurka w ONICO! To inny reprezentant Polski

Siatkówka
Wiemy, kto ma zastąpić Kurka w ONICO! To inny reprezentant Polski
fot. Cyfrasport

Bartosz Kurek doznał kontuzji pleców przed meczem półfinałowym PlusLigi z Jastrzębskim Węglem. Uraz jest na tyle poważny, że klub w decydującym momencie sezonu musi przeprowadzić transfer medyczny. Jak podaje Przegląd Sportowy nowym atakującym ma zostać Maciej Muzaj.

W najważniejszym momencie sezonu ekipa ONICO stanęła w bardzo trudnej sytuacji. Kontuzji doznał Bartosz Kurek. Uraz jest na tyle poważny, że siatkarz nie pojawi się na parkiecie do końca sezonu. Stołeczny klub nie może sobie pozwolić na ryzyko gry z jednym atakującym. Sharone Vernon Evans dłuższą część sezonu spędził w kwadracie dla rezerwowych i na trybunach, więc nie wiadomo w jakiej jest dyspozycji. W przypadku jakiegokolwiek urazu Kanadyjczyka ONICO zostałoby bez atakującego.

 

Klub zdecydował się na przeprowadzenie transferu medycznego. Miejsce Kurka do końca sezonu ma zająć Maciej Muzaj. 25-letni siatkarz zakończył sezon z Treflem Gdańsk, lecz kontrakt z klubem obowiązuje go do końca maja. Jak poinformował Przegląd Sportowy trwają jednak rozmowy na linii Warszawa - Gdańsk mające doprowadzić do przedterminowego rozwiązania umowy.

 

Muzaj od następnego sezonu ma występować w rosyjskiej Superlidze. W poniedziałek został oficjalnie ogłoszony jako zawodnik klubu Gazprom Jugra Surgut. Umowa między siatkarzem a klubem ma zacząć obowiązywać dopiero za kilka miesięcy. Jeżeli ONICO dojdzie do porozumienia z Treflem to Muzaj powinien trafić na kilka meczów do Warszawy.

 

Transmisja meczu ONICO Warszawa - Jastrzębski Węgiel od godziny 20:30 w Polsacie Sport.

 

WYNIKI I TERMINARZ PLUSLIGI

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze